Wybory do Rad Powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej

Ruszyły wybory do Rad Powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej. W głosowaniu rolnicy wybiorą 410 przedstawicieli w 226 gminach województwa wielkopolskiego. Lokale wyborcze najczęściej umiejscowiono w siedzibach urzędów gmin. Głosowanie potrwa do 18.00.

 

 

W wyborach rolnicy mogą wybrać sposób 462 kandydatów, którzy zgłosili chęć pracy w Radach Powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej. W naszym województwie okręg to obszar gminy (Śrem i Trzemeszno – dodatkowo podzielono na trzy obwody do głosowania). W komisjach wyborczych zasiadło 1 171 członków a wybory przygotowała Wojewódzka Komisja Wyborcza.

 

– Wielkopolska Izba Rolnicza reprezentuje rolników przed samorządem terytorialnym wszystkich szczebli – mówi Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej. – Opiniuje akty prawne, podejmuje decyzje w sprawie sprzedaży i dzierżawy ziemi oraz wydatkowaniu środków unijnych. Izba rolnicza jest organem odwoławczym dla rolników, którzy mają problem z instytucjami administracji państwowej. Dlatego zależy nam nie tylko na frekwencji, ale też aktywności rolników w pracach WIR.

 

Informacje o wyborach rolnicy otrzymywali m.in. wraz z nakazami podatkowymi, przez sołtysów i urzędy gmin oraz za pomocą Internetu i mediów, w tym branżowych.

 

więcej: http://www.wir.org.pl/

©2021 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?