Unia Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność.

Tak jak dotychczas będę ambasadorem Wielkopolskich Lokalnych Grup Działania – partnerstwa Samorządów i Organizacji Pozarządowych, uznanego i promowanego przez UE, wdrażających Unijne fundusze na najbardziej podstawowym poziomie w naszych gminach i powiatach. Bedę kontynuował Wielkopolskie Forum LGD informując o regulacjach i pracach nad budżetem UE dla LGD. Jak dotychczas zadbam o obecność Wielkopolskich LGD w Brukseli, by ich głos był słyszany w UE. W 2014 doświadczenia przekazane przez LGD Wielkopolski, wsparły wynegocjowały wtedy przez nas rekordowy budżet UE dla Polski. Musimy zadbać by i tym razem wykorzystać dorobek Wielkopolskich LGD, umożliwiając wielofunduszowość, a więc wykorzystanie przez LGD środków UE także spoza Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

LGD – Lokalne Grupy Działania – rozwój lokalny kierowany przez społeczność

 

Nie ma dobrego rozwoju lokalnego bez LGD. Dostrzega to UE i znajduje to coraz silniejsze odzwierciedlenie w jej politykach” – dr Andrzej Grzyb Poseł do PE

 

Wizyta Studyjna Lokalne Grupy Działania w PE

 

Dzień 27 marca 2018 roku w Parlamencie Europejskim w Brukseli był dniem Lokalnych Grup Działania działających na terenie Wielkopolski. Poseł do PE Andrzej Grzyb we współpracy z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim reprezentującym Samorząd Wojewódzki, zaprosił do Brukseli przedstawicieli 26 LGD z całego regionu, by zrealizować wydarzenie pt. „Europa przy Wielkopolskim Stole Wielkanocnym”. Do Brukseli przybyło wówczas 26 LGD.

 

mailing PL poprawiony

000

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?