W nagrodę do Brukseli

 

W dniach 1-5 maja 2016 r. licząca niemalże 50 osób grupa Wielkopolan miała okazję uczestniczyć w wyjeździe studyjnym do Brukseli, gdzie między innymi prócz pięknej stolicy Unii Europejskiej mogła zwiedzić również siedzibę Parlamentu Europejskiego oraz urokliwe miasteczko Brugię.

Wśród uczestników wyjazdu  znaleźli się  między innymi laureaci konkursu
,,Na najsmaczniejszą Zieloną Zupę”, laureatki Plebiscytu na Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce, zdobywca tytułu ,,Chłopa Roku”, Para Najstarszych Bliźniaków z Krotoszyna, organizatorzy oraz laureatka Festiwalu Wikliny w Nowym Tomyślu, krwiodawcy z Krotoszyna, laureaci Spinningowych  Mistrzostw  Koła PZW Ostrzeszów oraz zdobywcy nagród podczas dożynek wiejskich czy turnieju Sołectw.  Wyjazd był nagrodą za ich pracę i wysiłek.

Studyjną wyprawę rozpoczęto od zwiedzania Brukseli, gdzie wraz z przewodnikiem, Panią Marią Kozińską, grupa zwiedziła najciekawsze miejsca, między innymi
serce Brukseli- Grand Place, Katedrę św. Michała i św. Guduli oraz  jeden
z największych symboli miasta – Manneken Pis.

Kolejnego słonecznego dnia grupa udała się do położonej w zachodniej Flandrii – Brugii, urokliwego miasteczka słynącego z wielu atrakcji. Brugia ze względu na wiele kanałów,  nazywana jest „Flamandzką Wenecją” – o czym wszyscy mogli się przekonać spacerując po jej uliczkach. W czasie wolnym była również możliwość zakupu regionalnych produktów: koronek, czekolady i piwa – z których Brugia słynie. W tym dniu zostało zrobionych wiele pamiątkowych zdjęć m.in.  przy Atomium- imponującym modelu kryształu żelaza, powiększonym 165 miliardów razy oraz Łuku Tryumfalnym.

Wieczór uwieńczyła uroczysta kolacja z europosłem  Andrzejem Grzybem, gdzie tuż po niej dużo radości i szczerego uśmiechu przysporzył przygotowany dla niego przez nowotomyskich wikliniarzy specjalny kurs wyplatania koszyka z wikliny.

Ostatniego dnia wyjazdu uczestnicy zwiedzili Parlament Europejski, gdzie wysłuchali
wykładu dotyczącego instytucji europejskich i działalności europosłów. Goście zwiedzając PE mogli zobaczyć m.in. salę obrad, w której odbywają się sesje Parlamentu. Wielką niespodzianką było spotkanie z Panem Bogdanem Wentą – byłym selekcjonerem reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej, obecnie Posłem do Parlamentu Europejskiego. Pod koniec wizyty w PE wszyscy goście otrzymali gadżety europejskie i stanęli do pamiątkowego zdjęcia z Posłem Andrzejem Grzybem. Całość zwieńczył wspólny lunch w restauracji parlamentarnej.

Liczymy, że wyjazd studyjny  wyposażył naszych gości w wiedzę, którą będą mogli wykorzystać po powrocie oraz wrażenia, które pozostaną na długo w ich pamięci.

Więcej informacji także na:

http://www.faktykaliskie.pl

IMG_1414

 

>> Cała galeria zdjęć do obejrzenia tutaj <<

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?