Z wizytą w Brukseli

Laureaci konkursu plastycznego „Mój Region, moje sny” organizowanego przez Grupę Polityczną European Alliance odebrali w Brukseli nagrody. Piotr Sendziak, Paweł Skórski i Wiktoria Soboń – uczniowie Szkoły Podstawowej w Noskowie wraz z nauczycielką Jolantą Borowską uczestniczyli w posiedzeniu Grupy EA w dniu 31 stycznia.

 

Do udziału w konkursie uczniów noskowskiej placówki zaprosił burmistrz Dariusz Strugała, który jest członkiem Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli a także członkiem Grupy Politycznej European Alliance.

 

Myślą przewodnią konkursu było plastyczne przedstawienie swojego regionu w kontekście relacji europejskich. Celem konkursu było zaangażowanie dzieci w twórcze ćwiczenia, by w ten sposób wyraziły swoje marzenia o Unii Europejskiej i jej państwach członkowskich. Konkurs skierowany był do uczniów w wieku 6 – 12 lat.

 

Niespodzianki dla uczniów w postaci zestawów kredek plastycznych oraz nagrodę dla szkoły, którą stanowił aparat fotograficznym wręczył przewodniczący Grupy EA Karl Vanlouwe. Laureatów nagrodzono również gromkimi brawami. Na zaproszenie przez posła do PE Andrzeja Grzyba grupa laureatów z opiekunami i Burmistrzem zjawili się z wizytą w Parlamencie Europejskim. W czasie odwiedzin uczniowie mieli możliwość zwiedzenia części roboczej placówki, w której zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, skosztowania parlamentarnej kuchni na zorganizowanym dla nich lanchu, przy którym towarzyszyli im pracownicy posła, oraz zwiedzenie biura, w którym poseł pracuje.

 

Wyróżnione prace prezentowane były na wystawie w Komitecie Regionów. Opublikowane zostały również we folderze „My Region, My Dreams”. Niebawem też ukażą się w formie kartek pocztowych.

 

Serdecznie gratulujemy laureatom.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?