Życzenia Dożynkowe 2017

 

Pragnę oddać hołd miłości rolnika do ziemi,

bo ta miłość zawsze stanowiła mocny filar,

na którym opierała się narodowa tożsamość.”

                       (Kardynał Stefan Wyszyński)       

                                                   

 

Szanowni Starostowie Dożynek, Drodzy Rolnicy,

 

Obchodzimy dzisiaj uroczyste Święto Plonów, jest to dziękczynienie za uzyskane zbiory. Ziemia, która jest warsztatem pracy każdego rolnika, rodzi  i karmi, z niej czerpiemy owoce niezbędne do naszego życia.

Wieniec i chleb dożynkoy to najważniejsze dary uroczystości dożynkowych, które odwołują się do wartości i wspólnoty oraz solidarności międzyludzkiej. Przypominają nam także o trudzie i poświęceniu wszystkich ludzi pracujących na roli. Chylę dziś czoło przed rolnikami i w dniu Święta Plonów wyrażam swoją wdzięczność i szacunek wobec wszystkich, którzy poprzez uprawę ojczystej ziemi pielęgnują miłość do Ojczyzny.

Drodzy Rolnicy, dziękuję Wam za kultywowanie tradycji przodków oraz przekazywanie szacunku do ziemi i jej płodów kolejnym pokoleniom. Życzę Wam i Waszym Rodzinom, aby zebrany plon przyniósł wiele radości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Niech nasza ziemia przynosi obfite plony, a zdrowie i siły nigdy nie opuszczają.

Dziękuję sołtysom, grupom odnowy wsi, członkiniom KGW, druhom z jednostek OSP za przygotowanie koron dożynkowych i barwnych korowodów. Dziękuję tegorocznym Starostom dożynek oraz Mieszkańcom za zaangażowanie w przygotowanie żniwnego wesela. Wszystkim Gościom życzę, aby dzisiejsze święto było również okazją do wspólnego spotkania i zabawy.

Szczęść Boże,

       podpis do wykorz

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?