Dożynkowe wesele

GALERIA FOTOGRAFII – DOŻYNKI 2014

Dożynki to święto nie tylko rolników, ale także wszystkich mieszkańców gminy, parafii, wsi. W sołectwie, które organizuje dożynki, czuć odświętną atmosferę już kilka dni przed imprezą. Na ulicach pojawiają się słomiane, kolorowe kukły, zwierzęta i maszyny rolnicze, do których dołączane są wpadające w ucho riposty. A potem rozpoczyna się tradycyjne dożynkowe wesele;  na powietrzu, z barwnymi strojami, wieńcami, korowodami, bryczkami z końmi. Na stołach chleb ze smalcem, kiszone ogórki, a w powietrzu zapach bigosu i placka drożdżowego ze śliwkami, do późnych godzin nocnych zabawa przy muzyce. Tak było i w tym roku podczas Dożynek Gminnych w Ołoboku w gminie Sieroszewice, na które zawitał Poseł do PE Andrzej Grzyb.

Natomiast w gminie Ostrów Wlkp. zostało przyznane wyróżnienie od Posła do PE Andrzeja Grzyba dla Najpiękniejszego Wieńca Dożynkowego. W dorocznym konkursie wzięło udział 17 wieńcy  – rękodzieł artystycznych – wykonanych przez sołectwa, KGW oraz Stowarzyszenia KGW.

Wybór był bardzo trudny  – w imieniu posła do PE Andrzeja Grzyba zostało przyznane wyróżnienie dla Sołectwa Lewków – Osiedle organizatora dożynek.

Podczas dożynek w ten weekend Posła do PE Andrzeja Grzyba reprezentowali asystenci i przedstawiciele w:

– Chwaliszewie, gm. Krotoszyn;

– Chodowie, Przedczu, Wrzący Wielkiej, Złotej, pow. kolski;

– Kaźmierzu, pow. szamotulski;

– Czerniejewie, pow. gnieźnieński;

– Głuszynie, pow. ostrzeszowski;

– Kierznie, pow. kępiński;

– Choczu, pow. pleszewski;

– Kolnicy, pow. turecki.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?