Walczyli o “Bilet do Brukseli” i włączyli się w akcję “DrzewoDlaPolski”

Wiele emocji towarzyszyło tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanego przez Gimnazjum nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu pod patronatem Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego. Zwycięzcę na poziomie gimnazjalnym a tym samym zdobywcę „Biletu do Brukseli” wyłoniła dopiero trzecia dogrywka. Ta była potrzebna także wśród uczniów szkół podstawowych. Jak zawsze w organizację konkursu włączył się ostrowski punkt Europe Direct. A uczestnicy zmagań posadzili #DrzewoDlaPolski, w ramach akcji zainicjowanej przez Andrzeja Grzyba.   

O miano zwycięzcy piątej edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej na poziomie gimnazjalnym walczyli Wiktoria Szulc i Aleksy Pietrzak. W testach uzyskali 26 na 27 możliwych punktów. W dogrywce stoczyli pełen emocji bój pierwsze miejsce na podium i zaproszenie do Parlamentu Europejskiego od Andrzeja Grzyba, który od początku sprawuje patronat nad konkursem. Po trzech dogrywkach, pisemnych odpowiedziach na zadawane pytania – najpierw trzy i dwukrotnie dwa – o pół punktu wygrał Aleksy Pietrzak z Gimnazjum nr 2, którego do zmagań przygotowała Wioletta Janiszewska. Także ona pracowała ze zdobywczynią drugiego miejsca, czyli Wiktorią Szulc z Niepublicznego Gimnazjum KSO „Edukator”. Jako trzeci na podium stanął Jakub Kowaliński z Gimnazjum w Stawiszynie przygotowany przez Elżbietę Maciejewską. Do testów przystąpiło 16 uczniów ze szkół Kalisza i powiatu kaliskiego.

W przypadku konkursu dla uczniów szkół podstawowych o laury walczyło 12 osób. Zdobywców dwóch pierwszych miejsc uczestnicy poznali już po testach. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Rapała a drugie Szymon Wypych, oboje ze Szkoły Podstawowej nr 17. Uczniów przygotowała Katarzyna Gąsiorowska. Dogrywka była potrzebna by wyłonić trzeciego na podium. O to miejsce walczyli Celina Karolak ze Szkoły Podstawowej nr 15, która jest uczennicą Doroty Krzyckiej – Góral oraz Jan Sztajman, uczeń Daniela Szumskiego ze Szkoły Podstawowej nr 9.

 

Zwycięzcy, od posła Andrzeja Grzyba otrzymali książki. Europe Direct obdarował ich grami edukacyjnymi. Wszyscy dostali podziękowania za udział w olimpiadzie a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów. Organizatorzy i Europe Direct przekazali każdemu z uczestników drobne upominki.

 

W tym roku jedno z pytań testowych dotyczyło akcji #DrzewoDlaPolski, którą w Kaliszu pod koniec marca zainicjował Andrzej Grzyb. Z tej też okazji poseł, który ma patronat nad konkursem, przekazał jego uczestnikom drzewko. To zostało posadzone przed szkołą przez uczniów, Katarzynę Garnuszewską – Goździewicz, dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Juliusza Słowackiego oraz Syriusza, oficjalną maskotkę Unii Europejskiej.

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?