Szkoła bez żywności śmieciowej coraz bliżej

Rada Ministrów pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy PSL dotyczący ograniczenia sprzedaży żywności śmieciowej w szkołach – poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej podczas konferencji prasowej w Sejmie. Projekt autorstwa posłów PSL został złożony już w październiku 2012 roku. W tym czasie trwały merytoryczne konsultacje z instytucjami zdrowotnymi czy organizacjami społecznymi, projekt jest obecnie poddany procedurze notyfikacji.


Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, iż politycy PSL będą dążyć, aby ograniczenie sprzedaży i reklamy żywności śmieciowej na terenie szkół weszło w życie z początkiem kolejnego roku. Jan Bury, przewodniczący KP PSL podkreślił, że ten projekt nie budzi politycznych emocji i powinien uzyskać pełne poparcie ze strony wszystkich ugrupowań. „Dzisiaj na pewno mamy poparcie rządu dla projektu PSL, już to pozwala, aby projekt wszedł w życie, ale liczymy również na głosy posłów innych partii” – dodał szef klubu PSL.

@k_berenda: O! Rząd poparł projekt PSL o zakazaniu junk-foodu w sklepikach i stołówkach w szkołach oraz przedszkolach. Dobrze!”

— Andrzej Grzyb (@GrzybAndrzej) luty 4, 2014

Źródło: http://psl.pl

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?