Pod moim patronatem: "Spotkanie z Europą" w Lesznie

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą” odbył się w Gimnazjum nr 9 w Lesznie.  W szranki stanęło 21 uczniów z dziewięciu szkół z Leszna i powiatu leszczyńskiego.  Zmagania zorganizowała Karolina Wieczna, opiekunka Klubu Europejskiego „€9”  a opiekę merytoryczna sprawowali  Bogumiła Frąckowiak z Europe Direct Poznań i Natalia Staniewska z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lesznie. Patronat nad konkursem po raz trzeci objął  Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego, który ufundował wyjazd do Brukseli dla laureata i jego opiekuna.

 

Uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi podstawowych informacji o Unii Europejskiej. Musieli wykazać się znajomością instytucji i osób działających w ramach Wspólnoty, rozpoznać monety oraz rozszyfrować daty związane z najważniejszymi wydarzeniami z historii integracji europejskiej. Test sprawdzał również wiedzę uczniów na temat funduszy unijnych i efektów ich wykorzystania w powiecie leszczyńskim.

DSC_5056

Do  konkursu przystąpiło 9 szkół. Miasto Leszno reprezentowały: Gimnazjum nr 5, Gimnazjum
nr 7, Gimnazjum nr 8 i Gimnazjum nr 9, zaś powiat leszczyński gimnazja z Jezierzyc Kościelnych,  Kąkolewa, Lasocic, Lipna i Święciechowej. W sumie w konkursie wzięło udział 21 uczniów.

DSC_5055

Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradził sobie Michał Mielcarek z Gimnazjum nr 7 i to on wraz z opiekunem pojedzie do Belgii, którą będzie miał okazję zwiedzić. Punktem kulminacyjnym wyjazdu będzie wizyta w  Parlamencie Europejskim.

DSC_5077

Drugie miejsce przypadło Milenie Buchert z Lipna, a trzecie Janowi Wójcikowi z Święciechowej. Jury nagrodziło również Aleksandrę Kosik z Gimnazjum nr 9  oraz Michała Pomykałę z Lipna.

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?