Gniezno-tu zaczęła się Polska. Samorząd-tu zaczęła się Wielkopolska.

Pod takim hasłem w Gnieźnie odbyła się Wojewódzka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego, która była podsumowaniem kampanii Ludowców w wyborach samorządowych. 

Gniezno jako miejsce Konwencji zostało wybrane nieprzypadkowo. To własnie tutaj, w pierwszej stolicy naszego kraju swój poczatek miala nasza państwowość.  „Samorząd – tu zaczyna się Polska” – hasło kampanii samorządowej PSL doskonale wpisuje się w idee powstawania – to właśnie w samorządzie wszystko co ważne dla społeczności lokalnej ma swój początek.

W Auli Kolegium Europejskiego UAM w Gnieźnie zebrali się członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Gościem Konwencji był Wicepremier, Minister Gospodarki, Prezes PSL Janusz Piechociński.

Po konwencji Wicepremier Janusz Piechociński wraz z liderami Wielkopolskiego PSL w przededniu Święta Niepodległości złożył kwiaty przy pomniku Bolesława Chrobrego.

[vc_button title=”GALERIA FOTOGRAFII CZ. 1″ target=”_blank” color=”btn-primary” icon=”none” size=”btn-large” href=”https://plus.google.com/u/0/photos/+PolskieStronnictwoLudoweWielkopolska/albums/6080423133725543761″]
[vc_button title=”GALERIA FOTOGRAFII CZ. 2″ target=”_blank” color=”btn-success” icon=”none” size=”btn-large” href=”https://picasaweb.google.com/KOLEGIUM.EUROPEJSKIE/BriefingPrasowyWicepremieraInstytutKulturyEuropejskiejUAMWGnieznie10Listopada2014″]Obszerna relacja wkrótce. 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?