Dzień Kobiet w Ostrzeszowie

skrzypce

W niedzielne popołudnie 2 marca br. liczne grono pań z powiatu ostrzeszowskiego świętowało wspólnie zbliżający się Dzień Kobiet.  Na uroczystość, jak co roku, bardzo licznie przybyły panie sprawujące funkcje radnych, sołtysów, dyrektorów i nauczycielek szkół, przewodniczących i członkiń kół gospodyń wiejskich, pracowników poszczególnych Urzędów Gmin, a także instytucji  i zakładów działających na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

            Gospodarz spotkania, Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb,  w swoim wystąpieniu  podkreślił zaangażowanie i aktywność kobiet w życiu kulturalnym i społecznym oraz podziękował za bardzo dobrą współpracę i wspólne osiągnięcia. Uroczystość Dnia Kobiet umilał koncert skrzypkowo – akordeonowy w wykonaniu Duetu Bożena & Sławek. Po koncercie złożono wszystkim Paniom najlepsze życzenia i wręczono piękne żonkile.

GALERIA ZDJĘĆ

    Na koniec Panie wysłuchały prezentacji pt.” Wielkopolskie kobiety- aktywność zawodowa, a tradycyjna rola kobiet we współczesnym świecie”. Prelekcja została oparta na badaniach przeprowadzonych przez Wielkopolskie Obserwatorium Rynku Pracy i dotyczyła łączenia aktywności zawodowej, społecznej wielkopolskich kobiet z obowiązkami, oczekiwaniami płynącymi z tradycyjnej roli kobiety czyli dbania o rodzinę, dzieci, dom.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i było okazją do wspólnych rozmów oraz  refleksji.

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?