Władysław Kosiniak – Kamysz w powiecie leszczyńskim

Intensywny dzień spędził w powiecie leszczyńskim Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego  przyjechał na zaproszenie Zarządu Powiatowego PSL w Lesznie i razem z Andrzejem Grzybem, posłem do PE, Andżeliką Możdżanowską, poseł na Sejm RP, Zofią Szalczyk, przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, oraz Wojciechem Jankowiakiem, wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego, spotkali się w  z mieszkańcami subregionu leszczyńskiego. Salę w Święciechowie wypełnili po brzegi nie tylko mieszkańcy, członkowie i sympatycy PSL z powiatu leszczyńskiego ale także z powiatów ościennych. Rolę gospodarzy pełnili, Jan Szkudlarczyk prezes ZP PSL w Lesznie oraz Jarosław Wawrzyniak starosta leszczyński. Przy okazji wizyty prezes Ludowców odpowiedział na nominację Andrzeja Grzyba i dołączył do akcji “Drzewo dla Polski”.  

Prezes W. Kosiniak-Kamysz podczas dyskusji z uczestnikami odniósł się do wielu istotnych tematów związanych z polityką wewnętrzną kraju. Zauważył, że w Polsce powinny z większą dynamiką rozwijać się firmy rodzinne. Podkreślił konieczność skracania drogi produktu od producenta do konsumenta, by ograniczyć rolę pośredników oraz koncernów międzynarodowych. Skrytykował przyzwolenie obecnego rządu, PO i Nowoczesnej na podpisanie umowy CETA oraz wskazał na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą genetycznie modyfikowana żywność. Ocenił także zmiany jakie czekają szkolnictwo czy służbę zdrowia.

Dzień obfitował też w inne spotkania, m.in. z samorządowcami powiatu leszczyńskiego, nauczycielami i uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie, Zdzisławem Molińskim dyrektorem Zamku SIMP w Rydzynie.

Ważnym elementem wizyty w powiecie leszczyńskim było odsłonięcie w Robczysku kamienia z tablicą pamiątkową poświęconą Wojciechowi Masztalerzowi, w 50. rocznicę Jego śmierci. Ten zasłużony mieszkaniec Robczyska, działacz ruchu ludowego, był między innymi żołnierzem armii generała Józefa Hallera, brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku, w okresie międzywojennym był aktywnym działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego Piast. Jako delegat do Powiatowej Rady Narodowej w Lesznie został wybrany zastępcą przewodniczącego tej Rady. Odsłonięcia tablicy dokonano w obecności ostatniej z żyjących córek Wojciecha Masztalerza, 93-letniej Anny Stachowiak, rodziny oraz mieszkańców wsi.

Kosiniak-Kamysz odpowiedział także w Robczysku na wyzwanie Andrzeja Grzyba i przyłączył się do akcji „Drzewo dla Polski”. To pomysł Polskiego Stronnictwa Ludowego zainaugurowany 27. lutego br. w Kaliszu. Akcja ma być odpowiedzią na nowe prawo, które pozwoliło na masową wycinkę często wiekowych i cennych drzew, które stanowiły ozdobę i pełniły rolę filtra. Przy okazji ma pokazać, że z jednej strony od tygodni zastanawiamy się, jak walczyć ze smogiem, a z drugiej dochodzi do sytuacji, kiedy wycinane są drzewa, które od wieków pomagały człowiekowi w oczyszczaniu powietrza. Pierwsze drzewo posadził w Kaliszu Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Akcja #Drzewo dla Polski ma charakter zabawy polegającej na nominowaniu do udziału w niej kolejnych osób. W Robczysku pięć dębów posadzili: Władysław Kosiniak-Kamysz, Andżelika Możdżanowska, Zofia Szalczyk, Wojciech Jankowiak i Jarosław Wawrzyniak.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Więcej informacji także na stronach:

www.elka.pl Odsłonięto pomnik Wojciecha Masztalerza – PSL sadzi drzewa

www.elka.pl PSL przygotowuje się do kampanii wyborczej (nagranie)

www.leszno24.pl Kosiniak-Kamysz w Święciechowie – sala była pełna

www.leszno24.pl Powiat gości prezesa PSL

www.leszno24.pl Serce dla matek

www.rydzyna24.pl Odsłonili tablicę ku pamięci Wojciecha Masztalerza

www.powiat-leszczynski.pl Władysław Kosiniak-Kamysz z wizytą w powiecie

©2021 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?