Dyrektywa o czystej wodzie: obywatele muszą być wysłuchani.

Parlament Europejski, aby potwierdzić zmiany w dyrektywie w sprawie wody pitnej, mówi, że obywatele muszą być wysłuchani.

„Obywatele europejscy powtarzali swoje głosy wielokrotnie, ale teraz będą musieli poczekać, aż nowy Parlament zadecyduje o jakości wody, którą piją” – powiedział poseł do PE Michel Dantin, główny negocjator Parlamentu Europejskiego w sprawie dokumentacji dotyczącej jakości wody, przewidując głosowanie potwierdzające oficjalne stanowisko Parlamentu przed wyborami europejskimi.

Dantin wyjaśnił, że Parlament Europejski przyjął już swoje stanowisko w sprawie dyrektywy dotyczącej wody pitnej w październiku ubiegłego roku, podczas gdy państwa członkowskie doszły do ​​porozumienia dopiero w marcu tego roku. „Cieszyliśmy się, że państwa członkowskie ostatecznie zgadzają się co do zmian w prawodawstwie, ale rozczarowały się, że stało się to tak późno”, powiedział.

Dla Grupy EPL ważne jest, aby powtórzyć, że debata na temat jakości wody pitnej nie jest debatą na temat tego, kto powinien i nie powinien mieć dostępu do wody.

„Rozumie się, że każdy powinien mieć dostęp do czystej i dobrej jakości wody, a my powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby było to tak przystępne, jak to tylko możliwe dla wszystkich. tylko miraż, bo w końcu to zawsze podatnik obciąża rachunek ”, wspomina Dantin.

Porozumienie, które ma zostać zatwierdzone dzisiaj, jest wynikiem pierwszej w historii udanej europejskiej inicjatywy obywatelskiej o nazwie „Right2Water”, która zebrała ponad 1,8 mln podpisów na rzecz poprawy dostępu do bezpiecznej wody pitnej dla wszystkich Europejczyków.

 

źródło: http://www2.eppgroup.eu/pl/press-release/Clean-Water-Directive%3A-citizens-must-be-heard?usebuid=15168

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?