Efektywne rozwiązania dla czystego transportu publicznego w UE

W poniedziałek 24 września o godz. 15h00 w PE rozpocznie się debata „okrągły stół: Efektywne rozwiązania dla czystego transportu publicznego w UE”, organizowana przez posła Andrzej Grzyba, negocjatora PE do przeglądu dyrektywy o wspieraniu czystych pojazdów (Clean Vehicles Directive, CVD). Dyrektywa, wykorzystując wiążące cele narodowe dla zamówień publicznych, m.in. samorządów, zmierza do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń w transporcie drogowym, walki ze smogiem oraz stymulowaniu rozwoju nowych technologii w UE w tym elektromobilności z wykorzystaniem baterii lub wodoru, czy popularyzacja wykorzystania biogazu.

Debata o korzyściach i wyzwaniach negocjowanych w UE rozwiązań odbędzie się w unikatowym gronie o bardzo zróżnicowanych poglądach w tym m.in.: Kontr-sprawozdawcy Grup Politycznych do CVD, Komisja Europejska, Prezydencja Austrii w Radzie UE, UITP (Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Publicznego), CEEP (Europejskie Centrum Pracodawców i Przedsiębiorstw Usług Publicznych), Wiedeń, EUROCITIES, Solaris, Scania, CLEPA (Europejskie Stowarzyszenie Wytwórców Części Samochodowych), Hydrogen Europe, ABB, Neste, GD4S, Europejskie Stowarzyszenie LPG.

 

AGENDA DEBATY

Debata będzie transmitowana na żywo przez aplikacje Periscope na Twitter @GrzybAndrzej

więcej: http://www.europarl.europa.eu/legislative-train/theme-resilient-energy-union-with-a-climate-change-policy/file-jd-clean-vehicles-directive-review

Sprawozdanie Andrzeja Grzyba do Dyrektywy o wspieraniu czystych ekologicznie pojazdów.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?