Justyna Banasiak

 

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu o specjalności Inwestycje Kapitałowe i Strategie Finansowe Przedsiębiorstw. Od 4 maja do 31 czerwca 2010 roku odbywała staż w biurze poselskim Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba w Brukseli.

Staż w Parlamencie Europejskim był dla mnie nie przede wszystkim wspaniałą przygodą! Poznanie zasad funkcjonowania tej instytucji oraz możliwość pracy w międzynarodowym środowisku, stanowiły dla mnie bardzo ważne doświadczenie zawodowe i znacznie przyczyniło się do poprawy moich zdolności językowych. Uczestnictwo w posiedzeniach komisji i wysłuchaniach pozwoliły, nie tylko na zapoznanie się z najbardziej aktualnymi sprawami, jakimi zajmuje się Unia Europejska, ale także na  poszerzenie horyzontów myślowych.

Najbardziej podobał mi się brak rutyny. Obowiązki każdego dnia urozmaicały dodatkowe wydarzenia, gdyż Parlament Europejski to również miejsce kulturalnych spotkań i wystaw, na których i mnie nie zabrakło. Dość dużo czasu zajęło mi poznanie gmachu PE. Nie sposób tego dokonać w jeden dzień, dlatego bardzo przydatna okazywała się mapa. Muszę również zauważyć, na co wskazują wszyscy stażyści bez wyjątku, że atmosfera pracy w biurze Pana Posła jest wyjątkowa i każdy chciałby tam jeszcze wrócić. Staż, poza pracą w Parlamencie, pozwolił mi na poznanie Brukseli – miasta  o bogatej tradycji i kulturze,  którą byłam zachwycona. Ogrom zieleni i zabytkowych budynków tworzą jej niezwykły klimat. Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować Panu Posłowi, który umożliwił mi przebywanie w tak zacnym towarzystwie i miejscu oraz moim współpracownikom.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?