Kolejna odsłona konkursu

Potrawy z grzybów suszonych, marynowanych, pieczarek i boczniaków pojawiły się na stołach w czasie pierwszego etapu konkursu kulinarnego “Na najsmaczniejszą potrawę z grzyba”. Honorowy patronat nad konkursem objął poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb. Dania przygotowane Koło Gospodyń Wiejskich przy OSP w Chełmcach i Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku degustowało ponad 60 osób.

 

Konkurs odbył się w miniony weekend. Na degustację potraw, których głównym składnikiem były grzyby w różnej postaci, zaproszono do Domu Strażaka OSP w Chełmcach. Na stole pojawiło się kilkanaście dań.

Uczestnicy delektowali się m.in. zupą z boczniaków, kapustą z pieczarkami, kaczymi żołądkami z pieczarkami, roladkami z grzybami suszonymi, roladą serowo-pieczarkową oraz słodkimi grzybkami. Degustacja połączona była z obchodami Dnia Kobiet, a uczestnicy podziwiali także grzyby, kwiaty, kosze, wazony, ptaki z papieru wykonane przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich przy OSP w Chełmcach.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, Wójt Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, Kierownik Zespołu Doradczego w Kaliszu Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Stanisław Zabarski, radni z gminy Opatówek i Godziesze Wielkie, proboszcz parafii Chełmce ks. kanonik Jerzy Salamon, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku Jadwiga Miluśka-Stasiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku Mieczysława Jaskuła, Komendant Gminny OSP w Opatówku Stanisław Baran, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Chełmcach Tomasz Mikucki.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Andrzeja Grzyba, posła do PE. Jego organizatorami są poseł na Sejm RP Piotr Walkowski, Wielkopolska Izba Rolnicza, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich “Gospodyni”, Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Wielkopolskiego, Agencja Rynku Rolnego i Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

UG w Opatówku

Zapraszamy do udziału w konkursie:

Informacje

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?