Kongres EPP w Dublinie

6 i 7 marca w Dublinie odbędzie się kongres EPP, na którym delegaci z całej Europy wybiorą kandydata na szefa Komisji Europejskiej i prezydenta Europejskiej Partii Ludowej ( EPP).

epp2014Dublin_logoPo śmierci poprzednio wybranego prezydenta – Wilfrieda Martensa, jego obowiązki pełni Joseph Daul.  Kongres rozpoczyna także europejską kampanię EPP. Wyłoniony w głosowaniu zwycięzca zostanie kandydatem chadecji na przewodniczącego Komisji Europejskiej. Zgłoszono trzech kandydatów; wieloletniego premiera Luksemburga Jean-Claude Junsker’a;  członka Komisji Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług Michela Barnier’a oraz byłego premiera Łotwy Valdisa Dombrovskisa. Głosowanie odbędzie się w piątek 7 marca (ogłoszenie wyniku o godz. 12:55).

Kongres odbędzie się z udziałem  najważniejszych polityków europejskich skupionych wokół EPP – największej rodziny politycznej w Parlamencie Europejskim. Będą to m.in. komisarze unijni, europosłowie, przedstawiciele rządów, delegaci partii członkowskich EPL, w tym także przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na kongresie zostanie także poruszona kwestia sytuacji na Ukrainie – gośćmi Kongresu będą m.in. Julia Tymoszenko, Arsenij Jaceniuk i Witalij Kliczko.

Śledź przebieg kongresu na TWITTER:

https://twitter.com/EPPDublin

Strona internetowa poświęcona Kongresowi EPL w Dublinie:

http://dublin2014.epp.eu/

Program Kongresu:

http://dublin2014.epp.eu/programme/

Regulamin Kongresu:

http://dublin2014.epp.eu/wp-content/uploads/2014/02/Congress-Regulations-Dublin-2014-PL.pdf

Więcej informacji na stronach:

http://www.eppgroup.eu/pl/press-release/EPP-Group-Study-Days%2C-Dublin%2C-6-7-March
http://www.flickr.com/photos/eppofficial/with/12586943634
http://www.epp.eu/

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?