Krajowa Konwencja Wyborcza PSL

Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wielkopolskę reprezentować będzie dr Andrzej Grzyb poseł do PE, który wystartuje z listy Koalicji Europejskiej z nr 3.

 

W trakcie konwencji wyborczej prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz zaprezentował elementy programu PSL na wybory do Parlamentu Europejskiego.

Najlepszy budżet z UE dla Polski
– 115 mld euro i ani złotówki mniej z unijnego budżetu – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz. Zadaniem PSL jest podniesie dopłat bezpośrednich do średniej krajowej i średniej europejskiej na poziomie 280 euro do hektara. – Nasi konkurenci muszą zrozumieć, że trzeba szukać sojuszników. My to wiemy i stawiamy poprzeczkę wysoko. To jest zadanie w nowym budżecie – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.

Odnawialne źródła energii
Na wsi potrzeba dużo energii : do pracy, do dbania o rodzinę, do budowania wspólnoty. Potrzeba też dużo zielonej energii. – Będziemy zabiegać o dopłaty do zielonej energii. To jest sztandarowy projekt PSL – podkreślił lider ludowców.

Europejski Pakiet Onkologiczny
Musimy stworzyć europejski program przeciwdziałania nowotworom, który będzie wspierał polską i europejską służbę zdrowia. To nasze wyzwanie współczesności. – Zrobimy wszystko, by w gminie była profilaktyka i edukacja, w powiecie diagnostyka, a specjalistyczne leczenie nie dalej, niż 50 km od miejsca zamieszkania. Rząd obiecał, że będzie Narodowe Centrum Onkologiczne. Został z tego pilotaż. Niech premier powie, że nie dbają i nie starają się o dobre zdrowie i życie Polaków. My o to zadbamy – zapewnił Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Propozycje krajowe

35 godzinny czas pracy
Tak jest w Europie. Irlandczycy pracują 39 godzin, Duńczycy 37, a Francuzi 35. Gospodarka nie upadła, a jakość życia wzrosła. – PSL proponuje każdego roku godzinę krótszy czas pracy. Żeby było 7 godzin dziennie i 35 tygodniowo – wyjaśnił szef PSL.

Emerytura bez podatku
Ludowcy nie zapominają o osobach w wieku dostojnym. O tych, którzy przez lata pracowali, płacili podatki. Oni swoje podatki już zapłacili! – Naszym zobowiązaniem jest emerytura sprawiedliwa, bez podatków i składek. Dziś ta grupa potrzebuje szczególnego wsparcia – przypomniał Kosiniak-Kamysz.

Wsparcie dla przedsiębiorców
W ostatnich dniach ktoś w Ministerstwie Finansów wymyślił test dla przedsiębiorców. – To są chore pomysły. To ich trzeba przebadać alkomatem, bo nikt na trzeźwo by tego nie wymyślił. To przedsiębiorcy finansują wszystko. Im należy się pomoc i nie należy im przeszkadzać – stwierdził lider PSL. Dodał, że PSL chce dać nadzieję i otuchę przedsiębiorcom i po wyborach w 2019 roku obniżyć podatek PIT do 15 proc. w 2020 roku.

 

źródło psl.pl (czytaj całość)

©2022 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?