Minister Szyszko nominowany do posadzenia drzewa

Polskie Stronnictwo Ludowe zainicjowało akcję “Drzewo dla Polski”, która jest odpowiedzią na masowe wycinanie drzew w całym kraju. Polega ona na nominowaniu konkretnych osób do posadzenia drzewa. Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, po posadzeniu w niedzielę 5 marca drzewa przed domem dziecka w Kaliszu, nominował ministra środowiska Jana Szyszko do posadzenia „Drzewa dla Polski”.

Akcja rozpoczęła się 27 lutego od pierwszego drzewa, które w Kaliszu posadził europoseł PSL Andrzej Grzyb. Po posadzeniu zostały wyznaczone kolejne osoby, która mają dokonywać kolejnych „nasadzeń”, m.in. nominowany został Krzysztof Grabowski wicemarszałek województwa Wielkopolskiego. – Możemy coś zrobić dla środowiska, zwłaszcza w sytuacji gdy od początku roku obowiązuje ustawa, która powoduje, że każdego dnia padają kolejne drzewa. Mamy ogromny problem z wycinką drzew, ale również ze smogiem. Jednak trudno walczyć ze smogiem wycinając kolejne drzewa, które są naturalnym pochłaniaczem CO2- mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Akcja „Drzewo dla Polski” do tej pory obecna tylko w Wielkopolsce dzięki nominacji kolejnych osób przez wicemarszałka Grabowskiego ma szansę rozszerzyć się na kolejne województwa, a miejmy nadzieję, że może nawet na cały kraj.

Grabowski nominował do wsadzenia drzewa Grzegorza Sapińskiego, prezydenta Kalisza, Artura Bagieńskiego, wicemarszałka woj. łódzkiego, Jarosława Rzepę, wicemarszałka woj. zachodniopomorskiego, Dariusza Kurzawę, wicemarszałka woj. kujawsko-pomorskiego, Maksymiliana Ptaka- członka zarządu powiatu ostrzeszowskiego, Ewę Kulikowską, burmistrz Sokółki(woj. podlaskie) oraz jeszcze jedną osobę. – Sadząc drzewa pokazujemy, że kochamy nasze środowisko, a osobą która powinna kochać środowisko jest również minister środowiska. Dlatego nominuję do wsadzenia drzewa Jana Szyszko, ministra środowiska  Dużo tych drzew padło, ale myślę, że minister zechce włączyć się w tę akcję, bo to miła i sympatyczna inicjatywa. Mam nadzieję, że minister, jako osoba, która jest związana z lasami przyczyni się do tego, że kolejne drzewo urośnie i przyjmie zaproszenie do udziału w tej akcji.

Czy minister zdecyduje się na udział w akcji „Drzewo dla Polski” i w odpowiedzi na tysiące ściętych drzew w całej Polsce posadzi przynajmniej jedno?

 

Wraz z Krzysztofem Grabowskim, wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego drzewo zasadzili Robert Łuczak, przewodniczący rady powiatu kaliskiego. – Polskie Stronnictwo Ludowe ma 120 lat tradycji i mamy nadzieję, że drzewa posadzone w ramach akcji będą rosły przynajmniej tyle samo a nawet dłużej – powiedział przewodniczący. Natomiast Marek Baumgart, wiceprezes wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska po posadzeniu przekazał podopiecznym placówki budkę dla drzewa. – Pewnie ta zostanie powieszona na jednym ze starszych drzew w ogrodzie, ale być może w przyszłości na jednym z tych posadzonych w ramach akcji – dodał. – Przy okazji dzieci, opiekując się drzewami, które właśnie pojawiły się w ich otoczeniu, będą mogły podglądać życie ptaków, które w tej budce zamieszkają.

Szymon Wdowczyk, UMWW

O kolejnych nasadzeniach w ramach #DrzewoDlaPolski napisali

tvn24.pl

mpolska24.pl

Gazeta Prawna

Wyborcza

wp.pl

interia.pl

poznan.onet.pl

 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?