PSL w Grodzisku Wlkp.

Grodzisk Wielkopolski: Poświęcenie Sztandaru Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  W niedzielę, 19 stycznia w Kościele Farnym pw. św.Jadwigi Śląskiej w Grodzisku Wielkopolskim Zarząd Gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprosił władze, członków PSL oraz sympatyków na uroczystość poświęcenia nowego sztandaru.

GALERIA FOTOGRAFII

Na uroczystość licznie przybyli członkowie i sympatycy stronnictwa oraz wielu oficjalnych gości z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisławem Kalembą, Prezesem Zarządu Wojewódzkiego PSL- Posłem do Parlamentu Europejskiego Andrzejem Grzybem oraz  Wicemarszałkiem Województwa Wojciechem Jankowiakiem, na czele. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych powiatu grodziskiego : Starosta Mariusz Zgaiński i Ryszard Balcerek- przewodniczący Rady Powiatu , Burmistrz Grodziska Wlkp – Henryk Szymański i Marek Kincecki – przewodniczący Rady Miejskiej w Grodzisku Wlkp. Uczestniczyli w spotkaniu również Burmistrzowie i Wójtowie z pozostałych gmin powiatu grodziskiego. Podczas Mszy Proboszcz Parafii ks. Marek Sobkowiak dokonał uroczystego aktu poświęcenia sztandaru. Poświęcony sztandar przyjęli obecny Prezes Zarządu Gminnego PSL w Grodzisku – Ryszard Gnus i Prezes Honorowy Zarządu Gminnego PSL w Grodzisku – Władysław Lusina. W uroczystej Mszy brały udział poczty sztandarowe Zarządu Gminnego PSL z Kamieńca oraz sztandar Kółka Rolniczego z Grodziska Wlkp. Po Mszy św. zaproszeni goście, władze samorządowe oraz sympatycy i członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego udali się na spotkanie do Motelu XXI wieku przy ul. Poznańskiej.

Przybyłych na spotkanie powitał Prezes Zarządu Powiatowego Roman Jajczyk. Wprowadzenie do uroczystości oraz rolę i znaczenie Sztandaru omówił Prezes Zarządu Gminnego Ryszard Gnus. Podczas spotkania wystąpił zespół ludowy Cybinka w przepięknym repertuarze tańców. Po poczęstunku rozpoczeliśmy debatę na wiele nurtujących tematów. Ożywiona dyskusja trwała do późnych godzin popołudniowych. Poświęcenie Sztandaru Zarządu Gminnego w Grodzisku Wielkopolskim oraz spotkanie zostanie na zawsze w pamięci jego uczestników.

 

Ryszard Gnus

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?