Ogólnopolska konwencja programowa Adama Jarubasa

Foto: Dorian Zięba

GALERIA FOTOGRAFII

W sobotę 28 marca 2015 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się konwencja programowa kandydata PSL na prezydenta RP, Adama Jarubasa. W swoim pełnym charyzmy wystąpieniu, przedstawił 10-punktowy program wyborczy. Wśród najważniejszych jego założeń znalazły się między innymi wzmocnienie bezpieczeństwa kraju, ochrona polskiej ziemi i złotówki, a także propozycja przekształcenia Senatu w izbę samorządowo-gospodarczą.

Marszałek województwa świętokrzyskiego zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem, to jednym z jego priorytetów będzie zwiększanie polskiego potencjału obronnego – wzmocnienie armii i zwiększenie liczby żołnierzy pod bronią. Kandydat PSL zaznaczył, że w kwestiach bezpieczeństwa będzie starał się zacieśniać współpracę z sojusznikami dla Polski. Zaproponował między innymi utworzenie baz NATO we wschodniej części kraju.

Zapowiedział również obniżenie podatków oraz wprowadzenie prawa przyjaznego dla przedsiębiorców w celu usuwanięcia barier w rozwoju przedsiębiorczości. Jarubas zastrzegł, że chodź obniżki podatków nie da się przeprowadzić od razu, to ostatecznie jest ona możliwa do zrobienia.

Z deklaracji kandydata PSL wynika, że jako prezydent będzie stanowczo bronił złotówki, sprzeciwiając się wprowadzeniu euro. Jak dodał, podobnie do tej sprawy podchodzi jego partia.

– Dopóki PSL jest w koalicji rządowej, Polacy mogą spać spokojnie, bo rano za bułki i mleko będą płacić w złotówkach – zaznaczył.

Adam Jarubas przekonywał, że konieczne jest przeprowadzenie reformy Senatu, bo “w tej formule nie spełnia on swego zadania”. Zaproponował przekształcenie go w izbę samorządowo-gospodarczą. Jak mówił, powinna ona być forum, na którym będzie można prezentować różne idee – samorządowe, gospodarcze czy naukowe.

Wśród postanowień znalazła się również obietnica zadbania o dobre imię Polski na świecie i poszerzenia współpracy z innymi państwami Europy Środkowo-Wschodniej.

Kandydat PSL zobowiązał się, że jako prezydent będzie również dążył do zniwelowania skutków kryzysu demograficznego, inicjując wprowadzanie ułatwień dla rodzin wielodzietnych i samotnych matek. Zaproponował, aby oprócz karty rodziny stworzyć również kartę samotnej matki. W programie pojawiły się też punkty dotyczące szkolnictwa i służby zdrowia. Między innymi o eliminacji zbędnych procedur i wprowadzenia indywidualnej karty pacjenta.

– W 2005 roku prezydentem został polityk PiS i rozpoczęła się wojna polsko-polska. W 2010 roku prezydentem został polityk PO i ta wojna jeszcze bardziej się nakręciła. Tylko zwycięstwo kandydata szerokiego centrum, kandydata ludowego może zakończyć ten szkodzący Polsce, bezsensowny spór – powiedział Jarubas. Kandydat PSL dodał , że “wierzy w Polaków” i liczy, że poprą go w wyborach prezydenckich. Jak mówił, będzie to głos “za zgodą, za rozsądkiem, za Polską”.

W konwencji programowej Jarubasa oprócz licznie przybyłych sympatyków i działaczy PSL uczestniczyli m.in.: Janusz Piechociński wicepremier i minister gospodarki, Elżbieta Nawrocka Poseł na Sejm RP, ministrowie i parlamentarzyści: Marek Sawicki, Władysław Kosiniak – Kamysz,  Krystyna Ozga, John Godson, Dariusz Klimczak i Artur Bagieński wicemarszałkowie Województwa Łódzkiego.

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?