Europoseł Andrzej Grzyb spotkał się z młodzieżą z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole. W sali gimnastycznej wziął udział w debacie, podczas której mówił m.in. o swojej działalności w Parlamencie Europejskim.

Spotkanie z europosłem rozpoczęło się od powitania oraz przedstawienia jego sylwetki. Andrzej Grzyb jest absolwentem Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. W latach 1996-1997 współprzewodniczący Parlamentarnego Komitetu Stowarzyszenia Sejm RP, obserwator w PE 2003-2004 i poseł do PE 1 maja 2004 – 19 lipca 2004 oraz od 2009 roku.

W dalszej części spotkania głos zabrał sam gość, który mówił o Unii Europejskiej oraz osiągnięciach Polski na przestrzeni ostatnich 10 lat. Przypomnijmy, że 1 maja obchodzić będziemy 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

– Za przygotowanie do członkostwa w Unii my żeśmy zapłacili swoją pracą, zmianami prawnymi i dużą determinacją. Trzeba pamiętać, że poszerzenie UE o nowe państwa członkowskie dawało starej “piętnastce” również korzyści. Poszerzył się przecież rynek konsumentów – mówił europoseł Andrzej Grzyb.

Czytaj całość: http://kolo.naszemiasto.pl/artykul/

źródło: E-kolo.pl Portal Miejski

Zobacz także w  TV Wielkopolska:

Koło – europoseł w szkole

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?