Spotkanie Andrzeja Grzyba z uczniami pilskich szkół ponadgimnazjalnych

Gospodarka Cyrkulacyjna oraz Narodowy Program Antysmogowy to główne tematy spotkania Andrzeja Grzyba Posła do Parlamentu Europejskiego z uczniami pilskich szkół ponadgimnazjalnych, które odbyło się 20 lutego w I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Pile.

Eurodeputowany podczas swojej prelekcji przedstawił działania podejmowane przez Parlament Europejski  związane z gospodarką w obiegu zamkniętym. Gospodarowanie odpadami musi być przyjazne dla środowiska – jest to więc duże wyzwanie dla Europy. Odpady powinny być lepiej wykorzystane, ponadto powinna być zwiększona żywotność produktów dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów- mówił A.Grzyb.

Model gospodarki wg koncepcji gospodarki cyrkulacyjnej

Kolejnym tematem, który wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów był  problem SMOGU.Zanieczyszczone powietrze skraca nasze życie o 9 miesięcy, przedwcześnie umiera  z jego powodu prawie 50 tys. Polaków. Statystyki podają, że na 50 zanieczyszczonych miast w Europie – 33 znajdują się w Polsce – mówił Eurodeputowany.

Główne założenia Narodowego Programu Antysmogowego to:

  • dofinansowanie do wymiany pieców i ogrzewania;
  • zakaz palenia odpadami i montażu instalacji niespełniających norm bezpieczeństwa
  • budowa wież antysmogowych;
  • rozwój odnawialnych źródeł energii.

Poseł Andrzej Grzyb przedstawił również narzędzia walki ze SMOGIEM w skład, której należy m.in. dyrektywa o ograniczeniu emisji czy rozwój ciepłownictwa.

Po przemówieniu uczniowie mieli szansę zadać pytania do Parlamentarzysty co cieszyło się dużym powodzeniem. Uczniowie pytali Posła m.in. o energetykę jądrową, o Polskę w strefie Euro oraz o sytuację kraju po wyborach prezydenckich w USA.

Po wyczerpujących odpowiedziach licealiści podziękowali Posłowi za wyczerpującą debatę ofiarowując upominek w postaci bukietu kwiatów oraz album okolicznościowy wydany z okazji jubileuszu 70 lecia LO im. Marii Sklodowskiej- Curie w Pile.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?