Kandydaci okręgu nr 36 – prezentacja w Kaliszu

Tym razem naszych kandydatów do Sejmu i Senatu przedstawiliśmy  w Kaliszu. W konferencji prasowej wzięły udział otwierające listę Andżelika Możdżanowska i Dorota Kinal. Samo miasto Kalisz także reprezentują panie Nina Andrzejewska i Aneta Szczepanowska. Powiat kaliski na reprezentują doświadczeni samorządowcy Krzysztof Grabowski i Krzysztof Nosal. O mandat senatorski w okręgu numer 96 ubiega się równie doświadczony Jan Grzesiek.  Listy Polskiego Stronnictwa Ludowego Ludowcy to połączenie doświadczenia z nowym spojrzeniem na politykę, ale przede wszystkim to reprezentacja osób pracowitych i takich, które nie boją się wyzwań.  

 

Listy Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmu, we wszystkich czterech wielkopolskich okręgach wyborczych, zostały zaprezentowane w czasie konwencji wojewódzkiej, która odbyła się pod koniec lipca. Podobnie było z listami do Senatu. Klucz był prosty: osoby, które od dawna działają w lokalnych społecznościach i reprezentanci wszystkich powiatów.

Konferencja Kalisz 24 08_006

– Zbudowaliśmy listę opartą o parytety, ale nie tylko ten wynikający z ustawowych regulacji, ale też o ten parytet, który pozwolił na pełną reprezentatywność wszystkich powiatów z subregionów leszczyńskiego i kaliskiego. Zbudowanie takiej zrównoważonej listy było dla nas niezwykle ważne – zdradził Andrzej Grzyb, poseł do PE, prezes PSL w Wielkopolsce.

Konferencja Kalisz 24 08_016

W regionie kalisko- leszczyńskim, czyli okręgu numer 36, listę otwiera sentor PSL Andżelika Możdżanowska, która kilka miesięcy temu została podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Teraz jest także szefową sztabu wyborczego PSL. W czasie konferencji prasowej zapewniła, że lista Ludowców, w każdym z wielkopolskich okręgów, to zespół kandydatów sprawdzonych, skutecznych i  kompetentnych.

Konferencja Kalisz 24 08_024

– To osoby, które reprezentują określone środowiska społeczne a swoją pracę zawodową realizują z doświadczeniem, ale i pasją i ogromnym zaangażowaniem. Przede wszystkim jednak są bisko ludzkich spraw nie tylko w okresie kampanii wyborczej, ale też podczas swojej bezpośredniej pracy i działań każdego dnia – zapewniła Andżelika Możdżanowska, minister, senator PSL i liderka listy w okręgu kalisko-leszczyńskim.

 

 

Numerem dwa została Dorota Kina. Wicewojewoda wielkopolska, podobnie jak jej koleżanka, mówiła, że kandydatów PSL wyróżnia profesjonalizm a znajdujące się na listach osoby uzupełniają się doświadczeniem i potrafią rozwiązywać najtrudniejsze problemy wszystkich, którzy zwrócą się z prośbą o pomoc.

Konferencja Kalisz 24 08_015

– Dla mnie polityka jest sztuką możliwości. Ja jestem człowiekiem zadaniowym i PSL zauważyło, że mogę, że potrafię pracować, że jestem skuteczna. I tacy są ludzie w Polskim Stronnictwie Ludowym dlatego lubię grać w tej drużynie – mówiła Dorota Kinal. – Potrafimy pracować zespołowo i potrafimy rozwiązywać bardzo trudne tematy. Ja nie spotkałam na żadnym stanowisku osoby z PSL, która by nie była pracowita, która nie pracowałaby na rzecz swojego środowiska i swojej małej ojczyzny i Polski. Zielona koniczynka daje mi poczucie przynależności, tego, że nie jestem sama. I z takim przekonaniem idę do wyborów – dodała Dorota Kinal.

Konferencja Kalisz 24 08_009

Kolejny na liście jest Piotr Walkowski. Wśród kandydatów w okręgu kalisko-leszczyńskim to jedyny ludowiec z doświadczeniem Sejmowym. Za nim, na miejscu numer 4, znajdziemy Krzysztofa Grabowskiego, który przez wiele lat był przewodniczącym gminy Ceków Kolonia, w poprzedniej kadencji został członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego a tej zdobywając doskonały wynik ponad 23 tysięcy głosów, wicemarszałkiem.

Konferencja Kalisz 24 08_013

– Tylko systematyczna praca, spotykanie się z mieszkańcami, ale też rozwiązywanie ich problemów i dbanie o inwestycje w Wielkopolsce, w regionie, w gminie, powiecie sprawiają, że wiemy czego mieszkańcy oczekują od nas i jakie są nasze zobowiązanie wobec nichdodał  Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, kandydat PSL do Sejmu. – My nie tylko w czasie kampanii spotykamy się mieszkańcami poszczególnych regionów. Jesteśmy dla nich przez cały czas.

 

Powiat kaliski reprezentuje także Krzysztof Nosal, starosta kaliski. Szefowi konwentu starostów przypadł mu numer 13. Zapewniał, że nie jest to pechowa cyfra.

Konferencja Kalisz 24 08_030

– Mamy listę kompetentną i cieszę się, że zaproszono mnie do tego grona. Postaram się zrobić wszystko by naszych kandydatów nie zawieść. Ważne jest to, co robimy dzisiaj. Obiecywanie, co zrobi się będąc w Parlamencie bez wcześniejszego udowodnienia, że potrafi się pracować na różnych stanowiskach, tak zawodowych jak i społecznych, to żaden gwarant – mówił starosta Krzysztof Nosal. – Kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmu i Senatu udowadniają każdego dnia, że potrafią wiele wypracować na rzecz samorządów i ich mieszkańców.

 

 

Miasto Kalisz na liście PSL w okręgu kalisko-leszczyńskim reprezentują kobiety.  Nina Andrzejewska i to dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 i prezes Rady Rodzin Szkół im. Jana Pawła II, która jesienią ubiegłego roku ubiegała się o mandat do Sejmiku.  Kolejną jest Aneta Szczepanowska, lingwistka, nauczyciel akademickim, która w swojej pracy zajmuje się samorządem i  współpracą między powiatami. Doktorat, który robi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, dotyczy transportu zbiorowego, którym chciałaby zająć się w Sejmie.

Konferencja Kalisz 24 08_011

-Myślę, że jednym z ważniejszych problemów, który trzeba rozwiązać to konieczność połączenia Kalisza z Ostrowem w perspektywie budowy S11 a następnie połączenia Kalisza z Koninem z dostępem do autostrady A2 – wyjaśniła Aneta Szczepanowska. –  Jeśli chodzi o problem samego miasta Kalisza to infrastruktura drogowa i poprawa stanu nawierzchni drogowych powinno być kluczową sprawą nie tylko samorządowców, ale też parlamentarzystów. Ważną aspektem jest także  to lokowanie inwestycji przemysłowych w Kaliszu. W moim przekonaniu nasze miasto powinno stać się stolicą subregionu jako miejsce rozwoju przemysłu spożywczego oraz przetwórstwa owocowo-warzywnego.

W konferencji prasowej wziął udział również Jan Grzesiek, który w okręgu numer 96 obejmującym powiaty kaliski, pleszewski i jarociński, będzie ubiegać się o mandat senatorski. Kandydat do Izby Wyższej Parlamentu jest rolnikiem, pszczelarzem, bankowcem i od lat radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Konferencja Kalisz 24 08_010

– Wspólnie stanowimy dobra bazę działalności naszego Parlamentu – zapewnił Jan Grzesiek. – Nasze doświadczenie, praca, sukcesy i patrzenie na wszystkie zagadnienia z punktu widzenia gospodarczego, pragmatycznego i bliskiego rozwiązań społecznych a nie tylko rozwiązań gabinetowych. To nas cechuje i to nam dało fajna kartę w wyborach samorządowych, które potwierdziły, że naszą pracę w małych ojczyznach pokazujemy jak patrzymy rozwiązania ludzkie.

Konferencja Kalisz 24 08_035

W konferencji wzięli udział również Józef Racki, który przez lata był posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego a teraz zdecydował się przejść na polityczną emeryturę oraz Jan Kłysz, wicestarosta kaliski i szef PSL w Kaliszu.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?