Minister Władysław Kosianiak-Kamysz w Wielkopolsce

GALERIA FOTOGRAFII

W dniu 8 listopada br. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak –Kamysz wziął udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców subregionu leszczyńskiego. Dzień wcześniej, na zaproszenie Wiceprezesa PSL, lidera listy do Sejmiku Wielkopolskiego w okręgu nr 2 –  Krzysztofa Paszyka odwiedził północną Wielkopolskę Piłę, Rogoźno i Oborniki Wielkopolskie- w Pile potkał się z kandydatami Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy startują w wyborach samorządowych. Wziąl również udział w spotkaniach z mieszkańcami Rogoźna i Obornik.

W auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie. Organizatorami wydarzenia byli Poseł RP Piotr Walkowski i Przewodnicząca ZMW Powiatu Leszczyńskiego Julia Krakowiak. Minister w swoim przemówieniu poruszył m.in. kwestie zrównoważonego rozwoju, polityki prorodzinnej i społecznej a także edukacji. Podkreślił również ogromne znaczenie polityki senioralnej, szczególnie w perspektywie wydłużającego się wieku życia Polaków. W tym kontekście omówił program senioralny „Wigor” mający na celu aktywizację osób starszych. W jego wyniku w całej Polsce mają powstać centra aktywnego pobytu seniora. Szczególnie zwrócił uwagę na solidarność międzypokoleniową i odpowiedzialność, jaka spoczywa na barkach młodego pokolenia – Musimy wziąć pełną odpowiedzialność za sferę życia osób starszych. Na spotkaniu omawiany był również temat edukacji i bezrobocia, które często dotyka absolwentów szkół; – zachęcam do aktywności poza edukacyjnej, czynnego udziału w samorządach studenckich, organizacjach samorządowych czy udziału w wolontariacie.

To dzięki takim działaniom młodzi ludzie mogą zyskać doświadczenie oraz umiejętności współpracy w grupie. Konkurencyjność na rynku pracy sprawia, że nie można pozostać biernym – apelował Minister. Po przemówieniu rozpoczęto dyskusję w trakcie której była możliwość zadawania pytań i wymiany poglądów. Poruszono tematykę systemu emerytalnego, umów śmieciowych czy nowego programu zatrudnienia i aktywizacji zawodowej „gwarancja dla młodzieży”. Na zakończenie Minister zwrócił się z apelem do środowiska akademickiego w zakresie społecznej odpowiedzialności w procesie wchodzenia studentów szkół wyższych na rynek pracy.

Tekst: Dorian Zięba

Zdjęcia: Dorian Zięba, Monomedia

Więcej informacji o spotkaniu w Lesznie:

http://www.leszno24.pl/Tworcza_dyskusja_z_ministrem,22480.html

http://panorama.media.pl/content/view/529509/

http://elka.pl/content/view/72304/80/

http://www.tvp.pl/poznan/informacja-i-publicystyka/teleskop/wideo/08112014-godz1830/17583500

Więcej informacji o spotkaniu w Pile:

http://pila.naszemiasto.pl/artykul/minister-pracy-w-pile-wsparl-partyjnych-kolegow-w-wyborach,2477405,artgal,t,id,tm.html

http://www.radio.koszalin.pl/pl/artykul/trzeba-postawic-na-rownomierny-rozwoj-miast-i-wsi.7893.html

http://www.tetnoregionu.pl/minister-wladyslaw-kosiniak-kamysz-wspiera-kandydatow-psl/

©2022 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?