Gospodarka cyrkulacyjna i czyste powietrze – Andrzej Grzyb honorowym gościem jubileuszowego ENVICONu

Gospodarka o obiegu zamkniętym, umiejętność wykorzystania odpadów a przede wszystkim zmiana sposobu myślenia o produkcie, który jest projektowany z myślą o powtórnej eksploatacji to przyszłość i konieczność europejskiego przemysłu i temat przewodni tegorocznego XX ENVICONu. Gościem honorowym oraz jednym z panelistów jubileuszowej edycji będzie europoseł Andrzej Grzyb, który przybliży temat gospodarki cyrkulacyjnej i propozycjach Unii Europejskiej w jaki sposób wprowadzić  jej założenia. Weźmie też udział w towarzyszącym Kongresowi Forum Prezydentów poświęconemu problemowi powietrza.

 

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska – ENVICON jest jednym z bardziej rozpoznawalnych na kontynencie spotkań osób, które podejmują działania na rzecz poprawy środowiska na świecie.  Od wielu jednym z panelistów Kongresu jest Andrzej Grzyb, który jako członek Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI), tematyką poruszaną w Poznaniu zajmuje się na co dzień w Parlamencie Europejskim. Tegoroczne zagadnienia  paneli dyskusyjnych obejmować będą między innymi, czyste powietrze i gospodarkę o obiegu zamkniętym – będące przedmiotem niedawno lub obecnie przyjmowanych regulacji europejskich.

Poseł Andrzej Grzyb będzie panelistą w następujących wydarzeniach:

– seminarium „Polska droga do gospodarki o obiegu zamkniętym”. Jest to jeden z największych obecnie środowiskowych projektów UE, mający na celu zracjonalizowanie gospodarki odpadami, użycie materiałów wtórnych a także wydłużenie życia produktów. Może on przynieść wiele korzyści polskiej gospodarce, jednak nie brak w nim również kontrowersyjnych elementów (np. bardzo wysokie cele recyklingu) (11 października g.10.00)

– Forum Prezydentów „Jak przyspieszyć poprawę jakości powietrza w polskich miastach”, zorganizowane przez Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka (11 października g. 13.00)

 

ENVICON odbędzie się w dniach 10-11 października 2016 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku swój udział zapowiedziało ponad 700 osób.

 

zdjęcie: www.envicon.abrys.pl

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?