PE przyjął apel Andrzeja Grzyba – zbrodnie ISIS/Daesh to ludobójstwo

Parlament Europejski uznał zbrodnie ISIS/Daesh za ludobójstwo. W czasie debaty w Strasburgu apelował o to wielkopolski deputowany Andrzej Grzyb. Rezolucja została przyjęta na lutowej sesji plenarnej.

Andrzej Grzyb w trakcie swojego wystąpienia przytoczył zatrważające dane organizacji Open Doors i Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które mówią,  że co 5 minut na świecie ginie chrześcijanin. W kilkunastu ostatnich miesiącach sytuacja mniejszości religijnych i etnicznych, w krajach opanowanych przez islamskich ekstremistów, stała się dramatyczna. Każdego dnia dochodzi do zbrodni na tle religijnym. Dlatego Europejska Partia Ludowa wyszła z inicjatywą uznania przez Parlament Europejski nadużyć, prześladowań i mordów na chrześcijanach i innych mniejszości religijnych i etnicznych przez tzw. ISIS / Daesh za ludobójstwo. Miesiąc po debacie posłowie przyjęli rezolucje wzywając równocześnie Radę Bezpieczeństwa ONZ do podjęcia podobnych działań. – Dzisiejsza decyzja jest głosem wszystkich krajów członkowskich i mieszkańców Wspólnoty – podsumował decyzję deputowanych Andrzej Grzyb. – Dajemy sygnał całemu światu, że nie godzimy się na prześladowania związane z wiarą. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy by pomóc ofiarom Państwa Islamskiego.

W rezolucji można przeczytać, że osoby, które prześladują i dokonują zbrodni na osobach innej religii i pochodzących z innych grup etnicznych, powinny zostać postawione przed wymiarem sprawiedliwości i oskarżone o zbrodnie wojenne, przeciw ludzkości i ludobójstwa.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?