Pod moim patronatem: III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Na 36 pytań dotyczących historii Unii Europejskiej, ale i przeszłości i teraźniejszości, kultury, sportu, polityki czy zwyczajów krajów będących członkami Wspólnoty a do tego zagadnienia dotyczące Polski i naszego miasta musieli odpowiedzieć uczestnicy III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Pomysłodawczynią zmagań jest Paulina Marciniak, nauczycielka historii w Gimnazjum nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Kalisza, w którym konkurs się odbywa. W tym roku szkołę wspomógł punkt Europe Direct z Ostrowa Wielkopolskiego. Patronat nad konkursem kolejny już raz objął Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego, który ufundował też nagrody, w tym główną – wyjazd do Brukseli. Stolicę Unii Europejskiej odwiedzi Wiktor Kamiński z Niepublicznego Gimnazjum Edukator w Kaliszu – zwycięzca tegorocznej edycji konkursu.

 

 

W tym roku z testem przygotowanym przez Paulinę Marciniak, nauczycielkę historii z Gimnazjum nr 2 w Kaliszu, zmierzyło się 34 uczniów ze szkół gimnazjalnych z naszego miasta, ale i powiatu kaliskiego. Pytania obejmowały wszystkie aspekty dotyczące funkcjonowania Wspólnoty oraz poszczególnych krajów Unii Europejskiej.

 

Tegoroczny konkurs okazał się sporym wyzwaniem dla uczestników. Do końca nie było wiadomo kto wygra a różnica w zdobytych punktach między uczniami, którzy znaleźli się na podium była minimalna.

 

Nagrodą główną w III Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej był wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem Belgii i Parlamentu Europejskiego.  Pierwsze miejsce zajął Wiktor Kamiński z Niepublicznego Gimnazjum Edukator w Kaliszu i to on, razem z Joanną Musiał, nauczycielka, która przygotowała go do testu, spędzi kilka dni w stolicy Wspólnoty. Nagroda została ufundowana przez Andrzeja Grzyba, posła do Parlamentu Europejskiego.

 

Pozostali laureaci, ich nauczyciele oraz organizatorzy otrzymali książki – albumy o sztuce, zabytkach i najpiękniejszych miejscach Europy. Punkt Europe Direct z Ostrowa Wielkopolskiego, który przyłączył się do organizacji konkursu również ufundował nagrody. Książki  wiązane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej otrzymały osoby, które uplasowały się na miejscach od pierwszego do piątego.

 

I miejsce Wiktor Kamiński  ( Niepubliczne Gimnazjum Edukator)
II miejsce  Izabela Krupczyńska ( ZS Iwanowice)
III miejsce Maksymilian Grzęda ( Niepubliczne Gimnazjum Edukator)

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?