Samorządowy Plebiscyt

Wystartował Plebiscyt „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”

 25 marca wystartowała II Edycja Plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”. Jest skierowana do 2479 urzędów gmin, miast oraz starostw powiatowych, a także do ich jednostek organizacyjnych np. ośrodków pomocy społecznej, domów kultury, urzędów pracy. Laureaci otrzymają ponownie certyfikaty oraz prestiżowe statuetki.

pamiątkowe tabliczki dla laureatów I edycji Plebiscytu w roku 2012

 Plebiscyt „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” jest organizowany po raz drugi przez Warszawską Grupę Doradców PR. Celem plebiscytu jest poprawienie kontaktów urzędów ze społecznościami gminnymi i dziennikarzami lokalnymi oraz nagrodzenie samorządowców, którzy wprowadzili w urzędach wysokie standardy komunikacji społecznej, w tym obsługi klienta. W 2014 roku WGD PR ponownie nagrodzi kilkadziesiąt urzędów i ich managerów. Otrzymają oni certyfikaty „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” oraz prestiżowe statuetki. Zgłoszenia są zbierane do 10 czerwca. Nagrody zostaną wręczone we wrześniu 2014 roku.

I edycja odbyła się w 2012 roku i pilotażowo została zorganizowana na Mazowszu. Laureatami zostali m.in. prezydenci: Płocka (Andrzej Nowakowski), Legionowa (Roman Smogorzewski) i Ostrołęki (Janusz Kotowski) i burmistrzowie Grodziska Mazowieckiego (Grzegorz Benedykciński), Karczewa (Władysław Łokietek) oraz wójtowie Wieliszewa (Paweł Kownacki), Sochocina (Anna Zwierzchowska). W kategorii dla starostw powiatowych nagrody odebrali: p. Bogumiła Więckowska z Otwocka, p. Sławomir Morawski z Ciechanowa i p. Jan Mączewski z Płońska.

W odróżnieniu od I edycji, w tym roku 2014 uczestnikami konkursu mogą być urzędy z całej Polski. Utrzymana została jednak zasada wykluczająca ze startu samorząd szczebla wojewódzkiego oraz urzędy miast – stolic 16 województw np. m.st. Warszawy, Krakowa, czy Poznania. Decyzja uwzględnia dysproporcje budżetowe samorządów.

Zgłoszenia na adres plebiscyt@wgd-pr-.pl może dokonać:

– mieszkaniec gminy lub powiatu

– dziennikarz lokalny;

– dziennikarz obywatelski.

Informacje o plebiscycie będą publikowane m.in. na stronie www.wgd-pr.pl

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?