Spotkanie druhów OSP z południowej wielkopolski

GALERIA FOTOGRAFII

W sobotę 7 lutego 2015 r. w Siemianicach w gminie Łęka Opatowska odbyło się już III Spotkanie strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z południowej Wielkopolski z biskupem kaliskim ks. Edwardem Janiakiem. Spotkanie zorganizowali Krzysztof Grabowski, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego a zarazem wicemarszałek województwa wielkopolskiego oraz prezesi powiatowi OSP. Wśród zaproszonych gości był również Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Wizytę w Łęce Opatowskiej rozpoczęła narada druhów w czasie, której dyskutowano o bieżących sprawach jednostek. Strażaków interesowała przede wszystkim możliwość pozyskiwania środków na nowy sprzęt gaśniczy, dyskutowano też o sprawach związanych z nadawaniem jednostkom sztandarów i współpracy z Państwową Strażą Pożarna. W spotkaniu uczestniczył również ksiądz biskup kaliski Edward Janiak, który w swoim wystąpieniu zwracał uwagę na służebną role strażaków. Dziękował za ich ofiarna służbę i życzył pomyślności w ich społecznej działalności. Ksiądz biskup w prezencie otrzymał ozdobne hełmy, których strażacy używają podczas uroczystości kościelnych często podczas warty przy Grobie Pańskim przed świętami Wielkiej Nocy. Hełmy zostały wyprodukowane w Kaliskich Zakładów Przemysłu Terenowego. Ksiądz biskup hełmy przekazał w darze dla miejscowej jednostki OSP w Siemianicach. Tamtejsi strażacy od lat pełnią wartę przy Grobie Pańskim, jednak dotychczas mieli do dyspozycji stare i wysłużonego nakrycia głowy.

W spotkaniu strażaków uczestniczyli również m.in. Andżelika Możdżanowska, minister w kancelarii Premiera, Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz posłowie na Sejm RP Bożena Henczyca oraz Piotr Walkowski.
Spotkanie zorganizowali: Krzysztof Grabowski, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego a zarazem wicemarszałek województwa wielkopolskiego oraz Prezesi Zarządów Powiatowych ZOSP RP w Kępnie, Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie, Ostrzeszowie, Jarocinie i Pleszewie.

©2022 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?