Smaki karnawału

Członkowie „Krasuli” i „Agali” zgłosili Lazurową Zupę Grzybową.

 W minioną sobotę 25.01.2014r. na Sali wiejskiej w Strzegowie po raz drugi odbył się bal karnawałowy zorganizowany przez grupy producentów mleka „AGALA” i „KRASULA” ze Śliwnik w powiecie ostrowskim.
Zaproszeni goście i  producenci mleka mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałej zabawie, którą zapewnił zespół „Presto” oraz skosztowali wyśmienitych potraw, które przygotował catering Restauracji „Lazur” w Nowych Skalmierzycach. Podana została m. in. zupa grzybowa z dodatkiem sera pleśniowego Lazur, która została zgłoszona do konkursu kulinarnego „Na najsmaczniejszą potrawę z grzyba” organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rolniczą i Posła na Sejm RP Piotra Walkowskiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Andrzej Grzyb Poseł do Parlamentu Europejskiego.
Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 8 czerwca w Wysocku Wielkim podczas Wielkopolskiego Festiwalu Potraw z Grzyba.     GALERIA FOTOGRAFII

Konkurs kulinarny „Na najsmaczniejszą potrawę z grzyba” pod patronatem Posła do PE Andrzeja Grzyba cieszy się dużym zainteresowaniem.  Adresowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw – firm branży kulinarnej, gospodarstw agroturystycznych, LGD, szkół gastronomicznych czy

miłośników kuchni. Celem konkursu jest popularyzacja tradycyjnej kuchni wielkopolskiej, promowanie produktów żywnościowych charakterystycznych dla Wielkopolski, promocja potraw z grzybami jako “dania na każdą okazję” oraz prezentacja potraw i umiejętności kulinarnych. Zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie zapraszamy na stronę  www.andrzejgrzyb.eu ; www.wir.org.pl dział Konkursy.

Oprac. i zdjęcia S. Dachowska.

Informacje o konkursie

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?