Sprawdzili wiedzę o Unii Europejskiej – pod patronatem Andrzeja Grzyba

Aleksy Pietrzak, Kamil Janiak i Adam Kępczyński to zwycięzcy I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, nad którym patronat objął Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego. Zmagania zorganizowano w Gimnazjum nr 2 w Kaliszu, które od kilku lat podobny konkurs przygotowuje dla gimnazjalistów. Nagrody, albumy książkowe, przewodniki oraz gadżety związane z Unią Europejską ufundował Andrzej Grzyb, punkt Europe Direct z Ostrowa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Kaliszu i Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej.

 

Konkurs organizowany od kilku lat dla uczniów szkół gimnazjalnych cieszy się dużym powodzeniem. Dlatego w tym roku jego pomysłodawczyni i koordynatorka, Paulina Marciniak, nauczycielka historii w Gimnazjum nr 2 w Kalisz, postanowiła do rywalizacji zaprosić też uczniów szkół podstawowych.  Zgłosiło się dwanaście osób z pięciu kaliskich szkół oraz ze szkoły w Chełmcach.

 

Uczestnicy I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej musieli odpowiedzieć na 25 pytań dotyczących Wspólnoty, jej historii, ale też obecnej sytuacji politycznej, symboli czy osób z nią związanych. Nie zabrakło też pytań Polskę i Kalisz.

 

Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielił Aleks Pietrzak ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu, który zdobył 24 punkty na 25 możliwych. Jeden punkt mniej zdobył Kamil Janiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 a 22 poprawne odpowiedzi udzielił Adam Kępczyński ze Szkoły Podstawowej nr 9.

 

Zwycięzca otrzymał album o najciekawszych i najpiękniejszych miejscach w Polsce, przewodnik po inwestycjach unijnych w naszym kraju i Syriusza – oficjalną maskotkę Wspólnoty. Dla pozostałych laureatów przygotowano albumy i przewodniki. Pozostali uczestnicy oraz nauczyciele otrzymali albumy.

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?