Wielkopolscy rolnicy

Przedstawiciele rolników z Wielkopolski z wizytą w Parlamencie Europejskim

W dniu 25 czerwca 2013 r. grupa Rolników z Wielkopolski odwiedziła Parlament Europejski. Wyjazd studyjny zorganizowany był przez Wielkopolski Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Poznaniu oraz przez Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba.

Podczas pobytu w Brukseli, uczestnicy wyjazdu studyjnego odwiedzili Parlament Europejski. Głównym celem wizyty było spotkanie z Posłami: Andrzejem Grzybem oraz Jarosławem Kalinowskim.

Uczestnicy wyjazdu wraz ze studentami z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie wysłuchali wystąpienia Posłów na temat kierunków Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2013. Mieli też okazję uczestniczyć w dyskusji i uzyskać odpowiedzi na zadawane pytania. Jak powiedział Andrzej Grzyb – Poseł do Parlamentu Europejskiego: ” było to bardzo ciekawe spotkanie teoretyków z praktykami”.
Po wspólnej konferencji obie grupy udały się do Biura Informacji Województwa Wielkopolskiego, która ma swoją siedzibę w niewielkiej odległości od budynku Parlamentu Europejskiego. Tam również została przedstawiona prezentacja na temat działalności i osiągnięć biura.
Podczas swojej wizyty w Belgii przedstawiciele wielkopolskich Rolników odwiedzili także siedzibę CEJA. Europejska Rada Młodych Rolników skupia się na promocji unijnych ram regulujących i wspierających zmiany pokoleniowe w sektorze rolnym Unii Europejskiej. Przed wyjazdem do Polski grupa odwiedziła również belgijskie gospodarstwo rolne, gdzie m.in. zapoznała się z nowymi trendami i technologiami w produkcji rolniczej.

ZDJĘCIA

Agnieszka Zabarska

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?