Za zniesieniem opłat roamingowych

“Tak” dla zniesienia opłat roamingowych. Europosłowie z komisji ds. przemysłu, w tym Andrzej Grzyb,  przegłosowali dziś zasady dotyczące wprowadzenia wspólnego rynku telekomunikacyjnego. Jedną z nich jest koniec roamingu.

Do pobrania Andrzej Grzyb3

To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych użytkowników telefonów komórkowych, którzy często podróżują za granicę. Według badań, wielu z nich nierzadko wyłącza wtedy swoje telefony lub rezygnuje z niektórych usług w obawie o wysokie rachunki. Zgodnie raportem przyjętym przez komisję ds. przemysłu, dodatkowe opłaty za połączenia zagraniczne, wiadomości czy korzystanie z mobilnego internetu na terenie Wspólnoty powinny być zniesione do połowy grudnia 2015 roku. Europosłowie poparli także zasady dotyczące otwartego internetu. Chodzi o to, aby użytkownicy mieli pełny dostęp do sieci niezależnie od ceny wykupionego abonamentu czy prędkości łącza.

Zdaniem unijnej komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes wtorkowe głosowanie to ważny krok ku “dynamicznemu i konkurencyjnemu sektorowi telekomunikacyjnemu”.

Nowe zasady będą teraz poddane pod głosowanie na kwietniowej sesji plenarnej.

 

Informacyjna Agencja Radiowa/Magdalena Skajewska/Bruksela/moc

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?