360° dookoła sesji plenarnej PE

Parlament Europejski jest jedyną instytucją UE wybieraną w sposób bezpośredni, a także jednym z największych demokratycznych zgromadzeń parlamentarnych na świecie.

Zasiada w nim 751 posłów, wybranych w 28 Państwach Członkowskich Unii Europejskiej. Od 1979 r. posłowie są wybierani w powszechnych wyborach bezpośrednich na okres 5 lat.

Czy chcecie dowiedzieć się, jak wygląda struktura organizacyjna Parlamentu? Wybrani posłowie łączą się w grupy zgodnie ze swoimi przekonaniami politycznymi. Grupy polityczne powstają po to, by lepiej bronić stanowisk swoich członków. Obecnie w PE istnieje siedem grup politycznych.

Większość szczegółowej pracy Parlamentu odbywa się na szczeblu wyspecjalizowanych komisji, przygotowujących sprawozdania, które są następnie poddawane pod głosowanie na posiedzeniu plenarnym.

Regulamin PE to szczegółowe ramy działalności Parlamentu w praktyce. Ponieważ PE reprezentuje wszystkich europejskich obywateli, wielojęzyczność tego zgromadzenia stała się jednym z jego najważniejszych aspektów. Dokumenty parlamentarne są publikowane we wszystkich językach urzędowych UE, a każdy poseł do PE ma prawo wypowiadać się w wybranym przez siebie języku urzędowym.

[vc_button title=”Zobacz Posłów do Parlamentu Europejskiego podczas sesji plenarnej w Strasburgu: www.europarl.europa.eu” target=”_blank” color=”btn-primary” icon=”none” size=”btn-large” href=”http://www.europarl.europa.eu/pdf/divers/eu-members_final3/index.html?utm_campaign=engagor&utm_content=engagor_MjUzMTA4OQ%3D%3D&utm_medium=social&utm_source=twitter#pano=3″]

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?