Agnieszka Furmanik

Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1 kwietnia do 31 maja 2011 r. odbywała staż w biurach poselskich Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba w Brukseli i Strasburgu.

Po zakończeniu studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, postanowiłam wstrzymać się ze zdawaniem na aplikację i przeznaczyć jeden rok na poszerzenie horyzontów i zdobycie doświadczenia w innych dziedzinach niż te ściśle związane z kierunkiem moich studiów. Dzięki stażowi w brukselskim i sztrasburskim biurze Posła Andrzeja Grzyba udało mi się to zrealizować.

Praca w Parlamencie Europejskim przerosła moje oczekiwania. Nie przypuszczałam, że jako stażystka będę mogła uczestniczyć w tak wielu ważnych spotkaniach i z tak bliska obserwować codzienną pracę eurodeputowanych. Informacje, które notowałam podczas sesji plenarnych czy posiedzeń komisji parlamentarnych, mogłam następnego dnia przeczytać na pierwszych stronach polskich i europejskich gazet, co zawsze dawało mi poczucie, że znajduję się w samym sercu Europy i centrum najważniejszych wydarzeń.
Niezmiernie miło będę wspominać atmosferę pracy w biurze Posła Andrzeja Grzyba, które aby nadążyć za tempem pracy naszego eurodeputowanego, zawsze funkcjonowało na najwyższych obrotach. Jest to zasługą stałych asystentów Posła, którzy oprócz wiedzy i wieloletniego doświadczenia wkładają w swoją pracę także serca. Borys Brzeziński – mistrz efektywności, który potrafi robić kilkanaście rzeczy jednocześnie, nauczy Cię, że nie ma rzeczy nieosiągalnych i pokaże jak przekraczać granice własnych możliwości. Zaś Łukasz Wilkosz, ze stoickim spokojem odpowie na każde Twoje pytanie w tak wyczerpujący sposób, że pod koniec stażu zorientujesz się, że zagadnienia na których się nie zna, po prostu nie istnieją.

Jestem ogromnie wdzięczna Posłowi Andrzejowi Grzybowi za umożliwienie mi odbycia stażu w Parlamencie Europejskim. Znacznie uważniej śledzę teraz wydarzenia na unijnej arenie, a zdobyta wiedza pozwala mi lepiej je rozumieć i oceniać. Stałam się bardziej świadomą obywatelką Europy.

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?