Wspomnienia ze stażu – Agnieszka Kamińska

Nazywam się  Agnieszka Kamińska. Jestem studentką III roku prawa na Uniwersytecie Opolskim. We wrześniu br. miałam możliwość odbycia stażu w Parlamencie Europejskim. Pierwszy raz zobaczyłam Brukselę w czerwcu 2011 roku podczas wyjazdu studyjnego dla licealistów organizowanego przez Pana Posła Andrzeja Grzyba. Zwiedzanie Brukseli i Belgii pozwoliło mi  zobaczyć „serce Europy”. Największe wrażenie wywarła na mnie możliwość przyjrzenia się pracy Parlamentu Europejskiego. W trakcie tej wizyty, zachwycona jej przebiegiem, postanowiłam, że w przyszłości chciałabym tutaj wrócić.  Moje marzenie miało się spełnić.

Ponownie dzięki uprzejmości Pana Posła Andrzeja Grzyba, mogłam odwiedzić Brukselę we wrześniu 2015 roku, by odbyć miesięczny staż w Parlamencie Europejskim. Wiara Pana Posła i jego współpracowników w możliwość, że poradzę sobie z tym zadaniem, była motywacją do dalszej pracy. Możliwość przyjrzenia się pracy w strukturach Unii Europejskiej jest niesamowitym przeżyciem.

Staż w Parlamencie Europejskim pozwolił mi zdobyć niezbędne doświadczenie. Przez ten miesiąc mogłam poszerzyć własne kompetencje. To była cenna lekcja i okazja do zweryfikowania swoich umiejętności. Wraz z innymi stażystami z Polski mogliśmy porównać swój poziom rozwoju  z innymi kolegami i koleżankami z różnych stron Europy i  dokonać wymiany doświadczeń, dotyczących naszych systemów edukacji w ojczystych krajach. Praca w Parlamencie Europejskim okazała się fascynująca, każdego dnia czekały na nas nowe wyzwania i możliwości. Mogłam przyglądać się z bliska pracy tysiąca osób, którzy chcą, żeby nasza wspólna Europa mogła dalej się rozwijać. Miałam okazję zobaczyć  prace komisji ds. Spraw Zagranicznych, Praw Człowieka oraz Ochrony Środowiska, w których Pan Poseł jest zaangażowanym członkiem. Uczestniczenie w debatach poruszających najważniejsze tematy dla Europy i całego świata było niesamowitą okazją do przyjrzenia się trudnej pracy osób mających legitymizację społeczeństwa do ich reprezentowania. Praca w Parlamencie to także sprawy biurowe, poprawianie swoich umiejętności językowych, uczenie się skuteczności i szybkiego działania. To wszystko jednak nie byłoby możliwe bez osób, które opiekują się stażystami podczas pobytu w Brukseli: Pana Borysa Brzezińskiego i  Pana Łukasza Wilkosza, którzy  wykazywali się dużą dozą cierpliwości i zawsze chętnie pomagali w naszej nauce. Chciałabym wyrazić  im wdzięczność za trud i zaangażowanie w nasz rozwój. Również w biurze stworzyliśmy wspaniały zespół, który wspólnie wykonywał zadania,  za co serdecznie dziękuję moim kolegom: Tomkowi i Piotrkowi .

Jeszcze raz chciałabym podziękować Panu Posłowi Andrzejowi Grzybowi  i  wszystkim współpracownikom za możliwość odbycia stażu w Parlamencie Europejskim, który  był okazją  do  sprawdzenia swoich kompetencji, a także zdobycia wielu doświadczeń i nowych umiejętności, które są tak ważne w przyszłej pracy zawodowej.

WP_20150924_16_49_44_Pro

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?