Daria Piechota

Studentka drugiego roku Stosunków Międzynarodowych (na pierwszym tego rodzaju wydziale na świecie), Aberystwyth Universty, United Kingdom. Staż w okresie 01.06.2013 – 21.07.2013

Staż był dla mnie ogromnym wyzwaniem, który nauczył mnie więcej niż mogłam to sobie wyobrazić. Podczas 7 tygodni spędzonych w PE i wielu obowiązkom, które zostały mi powierzone, przekonałam się jak ważne jest przykładanie uwagi do szczegołów, sumienność i przede wszystkim samodzielność.

Wszystko w biurze odbywa się pod czujnym okiem Borysa i to właśnie on jest odpowiedzialny za długie, lecz bardzo produktywne, godziny w pracy. Drugi asystent, Łukasz, zawsze służący pomocą i cierpliwie odpowiadający na nurtujące pytania.

Dla mnie osobiście najciekawszym aspektem tej pracy, były momenty kiedy to Pan Poseł zabierał nas na różnego rodzaju posiedzenia i pokazywał to co w Parlamencie jest najważniejsze – tworzenie prawa, które na co dzień reguluje życie milionów ludzi.

To właśnie dzięki możliwości uczestniczenia w spotkaniach nie tylko zobaczyłam to o czym uczyłam się przez dobrych kilka lat ale też zebrałam wiele cennych informacji, które obecnie wykorzystuję przy pracach naukowych.  Miałam również okazję wyjechać do Strasbourga  na sesję plenarną, gdzie organizacja pracy trochę różni się od tej w Brukseli, jednak pomimo bardzo pracowitych kilku dni zwiedziłam przepiękne miasto, w którym to zjeść można pyszne alzackie przysmaki.
Szczególnie chciałabym podziękować Panu Posłowi za możliwość odbycia stażu i zdobycie tak ogromnego dla mnie doświadczenia, które otworzyło moją karierę zawodową.

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?