Andrzej Grzyb gościem Sygnałów Dnia

Andrzej Grzyb: procedura przeciw Polsce to jedno z 137 postępowań Komisji Europejskiej

– Komisja prowadzi 137 postępowań w sprawie naruszenia traktatów. I to jest jedno z tych 137, choć ze względu na towarzyszący temu poziom emocji i zainteresowania na pewno przywiązujemy do tego dużą wagę – mówił o procedurze nałożenia na Polskę, Węgry i Czechy samkcji KE Andrzej Grzyb, europoseł PSL.

Komisja Europejska w środę formalnie wszczęła procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z “niewywiązywaniem się przez te państwa” z zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. Kraje te mają miesiąc na wystosowanie odpowiedzi do KE.

– W Unii Europejskiej negocjacje toczą się codziennie. Ta ostatnia decyzja Komisji Europejskiej w moim przekonaniu była nieuchronna z tego względu, że jest ogromny nacisk innych państw do których ci uchodźcy spływają – mówił polityk.

– Słyszeliśmy ostatnio, co może się wydarzyć przy konstrukcji budżetu na kolejną 7-letnią perspektywę finansową. Być może będzie próba powiązania różnych polityk i poziomu ich finansowania z określonymi zachowaniami państw członkowskich – podkreślił Grzyb.

źródło: http://www.polskieradio.pl

więcej:

http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1777709,Andrzej-Grzyb-procedura-przeciw-Polsce-to-jedno-z-137-postepowan-Komisji-Europejskiej

http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1777741

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?