Andrzej Grzyb najlepszym europosłem startującym z Wielkopolski

Według ostatniego rankingu Rzeczpospolitej oceniającego posłów do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Grzyb (PSL) jest najlepszym posłem startującym do PE z okręgu wielkopolskiego.

Do pobrania Andrzej Grzyb4Doroczny ranking Rzeczpospolitej tworzony jest przez dziennikarzy, korespondentów polskich mediów akredytowanych w Brukseli. Każdego posła oceniają oni w skali 1-10, ostateczna kolejność ustalana jest według średniej ocen.

Na czele rankingu znalazł się Konrad Szymański (PiS), który jednak nie ubiega się o kolejną kadencję. Andrzej Grzyb uplasował się w górnej części tabeli, zajmując 17 miejsce na 51 posłów. Pozostali posłowie ubiegający się o reelekcję z okręgu wielkopolskiego znaleźli się w drugiej połowie stawki: Marek Siwiec (EPTR) na miejscu 28, oraz Ryszard Czarnecki (PiS) na 34.

Na marginesie rankingu warto zauważyć, że Andrzej Grzyb jest również jedynym wielkopolskim posłem do PE docenionym przez swoją macierzystą partię. PO zdecydowała się na wystawienie do wyborów całkiem nowej drużyny, Marek Siwiec w trakcie kadencji zmienił partyjne barwy, a Ryszard Czarnecki w ubiegłej kadencji reprezentował okręg kujawsko-pomorski.

Zobacz:

RANKING RZECZPOSPOLITEJ

©2021 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?