Andrzej Grzyb w Polskim Radio

Leszek Jażdżewski, atakując Kościół, zepsuł cele, które miały zostać osiągnięte podczas wykładu na Uniwersytecie Warszawskim – stwierdził w Polskim Radiu 24 europoseł Andrzej Grzyb z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Leszek Jażdżewski mówił m.in., że “Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy, stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu”. Jażdżewski wyraził również pogląd, że “dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą w stanie zdobyć władzę nad duszami Polaków”. “Ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry” – powiedział.

– Uderzył w uczucia ludzi wierzących oraz w instytucjonalny Kościół – powiedział Andrzej Grzyb. – Jeżeli chciał dokonać autokreacji – to uczynił to, ale na pewno nie przysłużył się głównemu przesłaniu wykładu – dodał.

– Władysław Kosiniak-Kamysz wyjaśnił, że klaskał, gdy wywołano do wypowiedzi Donalda Tuska. Przyjmuję to tłumaczenie. Nie sądzę, żeby szef PSL, który był ministrantem i lektorem, miał powód do satysfakcji z tego, co usłyszał na UW – powiedział w PR24 Andrzej Grzyb, lider PSL w Wielkopolsce, nr 3 na liście Koalicji Europejskiej.

 

Przeczytaj cały artykuł na: www.polskieradio.pl

Zapraszamy do wysłuchania całej audycjitutaj

 

 

zdjęcie: Twitter Polskie Radio 24

źródło: https://www.polskieradio.pl/5/1222/Artykul/2305748,Andrzej-Grzyb-PSL-nie-przewidywalem-ze-Donald-Tusk-odegra-istotna-role-w-kampanii-do-PE

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?