Polska lokalna i jej rozwój to nasz cel

Kępno, Ostrzeszów i Kalisz to miasta, w których  poniedziałek kandydatów na wójtów i burmistrzów oraz do rad powiatów i Sejmiku prezentowało Polskie Stronnictwo Ludowe. Partia w wyborach samorządowych stawia na lokalnych liderów, którzy znają problemy i potrzeby mieszkańców swoich okręgów, i którzy programy wyborcze tworzyli na podstawie rozmów z wyborcami.

Polskie Stronnictwo Ludowe listy wystawia w 28 powiatach województwa Wielkopolskiego. W 3 powiatach powstały listy samorządowo-ludowe, na których będzie można znaleźć nazwiska członków PSL. W 4 wielkopolskich miastach ludowcy wystartują z list komitetów, które się w nich zawiązały.   

–  Mamy również kilkudziesięciu kandydatów na wójtów i burmistrzów. Proces rejestracji jeszcze trwa – powiedział Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego i prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Wielkopolskiego. –  Oceniamy, że w tym roku będzie zdecydowanie więcej kandydatów PSL też w jednomandatowych okręgach do gmin i w wyborach do miast i miast i gmin. Nie da się kształtować listy, która miałaby przynieść efekt w postaci radnych jeśli się nie uwzględni wśród kandydatów liderów lokalnych, którzy zapisali się swoją działalnością i swoimi umiejętnościami w swoich środowiskach, z których kandydują. Mam nadzieję, że przyniesie to dobry efekt i społeczności lokalne docenią, że akurat tacy kandydaci ubiegają się o głosy z naszych list – dodał w czasie ostrzeszowskiej konferencji prasowej Andrzej Grzyb.

Cały tekst oraz galeria fotografii dostępna na stronie: http://wielkopolska.psl.pl/

#PSLsamorzad14

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?