Niezwykłe spotkanie w Roku Kobiet

Rok 2018 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Kobiet. Nawiązując do 100-lecia czynnych i biernych praw wyborczych kobiet odbyło się coroczne spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet organizowane przez Andrzeja Grzyba Posła do Parlamentu Europejskiego.

Na licznie przybyłe do Ostrzeszowa Panie czekało wiele niespodzianek m. in. występ Michaliny Kowali, która wykonała na skrzypcach takie utwory jak Volare, Kalinkę i Despacito, łącząc klasyczne brzmienia z dźwiękami muzyki rozrywkowej. Występem wokalnym uświetniła uroczystość Natalia Cłapka – wykonując m. in. utwory z repertuaru Anny Jantar.

W spotkaniu uczestniczyły m. in. dyrektorki szkół i przedszkoli z powiatu ostrzeszowskiego, szefowe i pracownice jednostek podległych samorządowi, radne Rady Powiatu oraz radne gminne, sołtyski, przedstawicielki lokalnego biznesu, przewodniczące oraz członkinie stowarzyszeń i organizacji społecznych.

Gośćmi spotkania byli także: Krzysztof Paszyk – Poseł na Sejm RP, Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Lech Janicki – starosta ostrzeszowski, Adam Mickiewicz – wicestarosta ostrzeszowski oraz Mariusz Witek – Burmistrz Ostrzeszowa, Wiesław Berski – Wójt Gminy Kobyla Góra.

Po odśpiewaniu gromkiego sto lat Paniom zostały złożone życzenia. Gospodarz uroczystości poseł Andrzej Grzyb podkreślił, że przed stu laty Polki wraz z odradzającą się po latach Polską wywalczyły prawa wyborcze. Prawa, które miały istotny wpływ na ich styl życia, rozwój, osobowość i miejsce w życiu Narodu i Państwa. Nie ma jednolitego portretu Kobiety Polki, ale wszystkie Panie powinny być przekonane o swojej szczególnej roli w rodzinie, środowisku pracy, społeczeństwie, wszystkie bowiem zasługują na szacunek i poszanowanie ich wartości.

Przybyłym Paniom składano życzenia zdrowia, wsparcia ze strony najbliższych oraz spełnienia zawodowego i osobistego. Wyrazem wdzięczności były żonkile, które w niejednym sercu obudziły wiosnę.

 

>> GALERIA FOTOGRAFII <<

 

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?