V Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Partnerstwa Wschodniego EURONEST

Europosłowie i parlamentarzyści krajów Partnerstwa Wschodniego spotkają się w przyszłym tygodniu w Brukseli na dwudniowym posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Partnerstwa Wschodniego EURONEST.

Przedmiotem dyskusji na forum plenarnym i w ramach komisji oraz grup roboczych będzie ocena sytuacji w Armenii, Azerbejdżanie, na Białorusi, w Gruzji, Mołdawii i na Ukrainie, jak również ocena samego unijnego programu Partnerstwa Wschodniego (PW).

Podczas sesji przyjęte zostanie sprawozdanie w sprawie polityki wydobycia gazu łupkowego i jego potencjalnego wpływu na rynki energetyczne w UE i krajach PW, którego prace z ramienia Grupy EPL koordynuje poseł Andrzej Grzyb oraz raport na temat wieloletniego budżetu UE i jego wpływu na współpracę gospodarczą z krajami Partnerstwa Wschodniego, którego prace z ramienia Grupy EPL koordynuje Jacek Saryusz-Wolski.

W dwudniowej sesji udział wezmą reprezentanci delegacji PO-PSL: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Andrzej Grzyb, Michał Boni, Jerzy Buzek, Jacek Saryusz-Wolski i Bogdan Zdrojewski.

 

Strona EURONEST

Wcześniejszy wpis o EURONEST

EURONEST o gazie łupkowym

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?