Dziennikarze z Wlkp.

Meet your MEP*– dziennikarze z Wielkopolski w Brukseli

Spotkaniem z Rzecznikiem Prasowym Stałego Przedstawicielstwa RP w Brukseli Panem Arturem Habantem oraz studentami Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania podczas ich corocznego brukselskiego seminarium rozpoczął się wyjazd studyjny dziennikarzy z Wielkopolski.

Na zaproszenie Posła do PE Andrzeja Grzyba do Brukseli przyjechali dziennikarze z regionu kaliskiego, konińskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego, trzcianeckiego i złotowskiego. Mieli oni możliwość obserwować posiedzenie grupy Europejskiej Partii Ludowej oraz zapoznać się z infrastrukturą medialną Parlamentu Europejskiego. Dziennikarze mieli również niepowtarzalną okazję spotkania i rozmowy z laureatem Nagrody Sacharowa Salihem Mahmoudem Osmanem – sudańskim adwokatem oraz obrońcą praw człowieka (więcej na ten temat: Spotkanie z laureatem Nagrody Sacharowa Salihem Mahmoudem Osmanem).

Druga część wyjazdu przebiegła pod znakiem wizyty w Centrum dla Zwiedzających Parlamentu Europejskiego Parlamentarium oraz zwiedzania Brukseli pod kierunkiem przewodnika. Ostatnim punktem programu była wspólna kolacja z Posłem Andrzejem Grzybem oraz pracownikami biura Posła akredytowanymi w Brukseli.

*Program realizowany przez grupę Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w celu przybliżenia pracy Parlamentu Europejskiego obywatelom Unii Europejskiej. Europosłowie zapraszają do Parlamentu Europejskiego przedstawicieli mediów i umożliwiają im przygotowanie materiałów informacyjnych, realizując w ten sposób misję informowania społeczeństwa o swojej pracy.

Więcej na temat poprzednich edycji programu MEET YOR MEP:

andrzejgrzyb.eu – Wyjazd studyjny Meet your Meep

www.andrzejgrzyb.eu – Parlament Europejski dziennikarski okiem

Tekst: Kinga Kołodziejczak

Zdjęcia: http://pleszew.naszemiasto.pl/galeria/opis/2093482,bruksela-spacer-z-mapa-miasta,galeria,7576270,id,t,tm,zid.html

Zobacz: http://tvwielkopolska.pl/index.php/reportaze/57-reporta/11181-bruksela-studenci-podpatrywali-prac-parlamentu

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?