Laureaci konkursów z Wielkopolski w Brukseli

Jesień to piękna pora roku na zwiedzanie Belgi oraz wizytę w Parlamencie Europejskim. Przekonali się o tym laureaci konkursów z Wielkopolski, którzy w nagrodę za swoje osiągnięcia zostali zaproszeni przez posła Andrzeja Grzyba na Wizytę Studyjną do Brukseli.

Młodzież z Wielkopolski, która odwiedziła stolicę Belgii to laureaci m.in.: konkursu o Unii Europejskiej, Mowy gwarą, Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, Festiwalu Alemuzafest 2017, Turnieju Sołectw Marszałki 2017, Konkursu Ekologicznego w ZS nr 1 w Ostrzeszowie oraz uczniowie wyróżniający się wybitnymi osiągnięciami w nauce.

Grupa pod przewodnictwem pani Colette Courtoy w ciągu dwóch dni miała okazję zobaczyć większość atrakcji turystycznych w samej Brukseli, jak również w jej okolicach m.in. Atomium – jeden z symboli miasta oraz przepiękną Brugię.

Ostatni dzień poświęcony był na wizytę w Parlamencie Europejskim. Grupa wysłuchała wykładu na temat funkcjonowania Unii Europejskiej oraz jej instytucji, zwiedziła Salę Plenarną, część roboczą PE wraz z biurem poselskim, a także jedną z sal obrad w której wysłuchała wykładu przedstawiciela Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego w Parlamencie. Wizytę zwieńczyło wspólne zdjęcie z posłem Andrzejem Grzybem.

tekst i foto. Dorian Zięba

>> GALERIA FOTOGRAFII <<

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?