Młodzież z Wielkopolski w Parlamencie Europejskim

W dniach 27-29 czerwca w ramach wyjazdu studyjnego do Parlamentu Europejskiego, Belgię odwiedziła grupa wybitnie zdolnej młodzieży z całej Wielkopolski. Byli to laureaci licznych konkursów i olimpiad m.in.: wiedzy o UE, konkursu mowy gwarą, festiwalu kolęd i pastorałek, wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku, turnieju młodego mechanizatora, konkursu młodych producentów rolnych czy poezji angielskiej. Młodzieży towarzyszyli opiekunowie z poszczególnych szkół, którzy poprzez codzienną pracę z podopiecznymi przyczyniają się do ich sukcesów. Przewodnikiem wycieczki była Pani Maria Kozińska, z którą grupa odwiedziła takie miasta jak Leuven, Antwerpię oraz Brukselę.

Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim. Na wstępnie grupa wysłuchała wykładu dotyczącego instytucji europejskich i działalności europosłów. Następnie odwiedzono salę obrad, w której odbywają się sesje Parlamentu. Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia z Posłem Andrzejem Grzybem. Całość zwieńczył wspólny lunch w restauracji parlamentarnej.

Liczymy, że wyjazd studyjny dostarczył naszym gościom wiedzę, którą będą mogli wykorzystać po powrocie oraz wrażenia, które pozostaną na długo w ich pamięci.

Dorian Zięba

>> GALERIA ZDJĘĆ <<

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?