Magda Grzesiak

Absolwentka filologii chorwacko-serbskiej Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. W grudniu 2011 i styczniu 2012 odbywała staż w biurze Posła do PE Andrzeja Grzyba w Brukseli i Strasburgu.

Ponieważ mój staż przypadł na przełomie 2011 i 2012 roku, w swoim odczuciu również dzielę go na dwie części. Pierwsza-typowo zapoznawcza, a druga- nieco bardziej efektywna. Reasumując te dwa miesiące muszę stwierdzić, że staż który odbyłam był dla mnie zupełnie nowym i bogatym doświadczeniem. Dzięki pobytowi w Brukseli zobaczyłam jak naprawdę funkcjonuje PE, na czym polega praca posłów, a także doświadczyłam wielokulturowości i wielonarodowości jaką przepełniona jest cała Bruksela. Oprócz tego staż był dla mnie świetną okazją do prowadzenia konwersacji w języku angielskim, co również przyniosło mi wiele satysfakcji.
Nie sposób w kilku zdaniach wspomnieć o wszystkich wydarzeniach jakie miały miejsce w Parlamencie. W mojej pamięci na pewno pozostanie uroczystość pożegnania polskiej prezydencji, w której miałam okazję uczestniczyć.
Za nowe doświadczenie dziękuję Panu Posłowi, bez którego mój staż wcale by się nie odbył, a także całej ekipie: Borysowi, Łukaszowi oraz stażystom: Żanecie, Izie, Gabi, za okazaną pomoc i miłą atmosferę w pracy i poza nią.

 

©2020 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?