Mikołaj, prezenty i życzenia – Wigilia w Siedlikowie ZDJĘCIA

Mikołaj z prezentami, kolędy i pastorałki w wykonaniu młodych artystów oraz Kapeli Rogaszanie, ale przede wszystkim łamanie się opłatkiem i świąteczna atmosfera. Za nami kolejna Wigilia członków i przyjaciół Polskiego Stronnictwa Ludowego powiatu ostrzeszowskiego.

Uroczystą Wigilię rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Apostoła w Siedlikowie celebrowana przez ks. Jana Hutniczaka. Po nabożeństwie uczestnicy spotkania opłatkowego przeszli do sali OSP, gdzie przygotowano tradycyjną wieczerzę. Zanim jednak można było spróbować barszczu, pierogów, kapusty z grochem i grzybami oraz kilku rodzajów ryb, głos zabrali gospodarze. Pierwszy raz w tej roli wystąpiła Marianna Powązka, która od kilku miesięcy jest prezesem zarządu powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Ostrzeszowie. U jej boku stanęli europoseł Andrzej Grzyb, prezes wojewódzki PSL oraz burmistrz Mariusz Witek i prezes gminny Kazimierz Jurkiewicz.

Tradycją Wigilii w Siedlikowie jest koncert pastorałek. W  tym roku świąteczne utwory przygotowali uczniowie z lokalnej szkoły oraz Kapela Rogaszanie. Była także niespodzianka, która uradowała młodych artystów przynosząc im słodkie upominki, ale taż starszych zachęcając do  wspólnego kolędowania. Żywiołowy Święty Mikołaj obiecał, że za rok wróci do Siedlikowa.

Moment dzielenia się opłatkiem był doskonałą okazją do życzenia sobie wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku i zapewnień, że będzie więcej czasu na spotkania. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, które wręczyli Marianna Powązka i Andrzej Grzyb. Spotkanie było też okazją by kilku zasłużonym osobom przekazać medale 750-lecia Siedlikowa. Upominki dla wszystkich gości przygotował także wicemarszałek Krzysztof Grabowski. Każdy uczestnik Wigilii otrzymał też kalendarz, który będzie odliczać w nadchodzącym roku same dobre dni.

 

 

©2024 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?