Studenci z Poznania w Brukseli – seminarium i monografia

Studenci i wykładowcy poznańskich uczelni, na zaproszenie eurodeputowanego Andrzeja Grzyba, wzięli udział w seminarium, które odbyło się w Parlamencie Europejskim. W czasie spotkania z polskimi posłami był czas na wykłady poświęcone bieżącym tematom oraz dyskusje. Było to jedenaste seminarium zorganizowane przez Andrzeja Grzyba. Efektem wizyty młodych naukowców i ich pedagogów w stolicy Belgii będzie publikacja podsumowująca obrady.  

 

Do Brukseli przyjechali studenci Wydziału Ekonomii, specjalności Polityka i gospodarka żywnościowa oraz SKN Gospodarki Żywnościowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wraz z pracownikami Katedry Makroekonomii i Gospodarki Żywnościowej pod kierownictwem prof. dr. hab. Andrzeja Czyżewskiego. Celem wizyty było seminarium, w którego trakcie  młodzi naukowcy przedstawili prezentacje „Konwergencja podstawowych wydatków w budżecie unijnym na I i II filar WPR” oraz  „Potencjalni odbiorcy polskich produktów żywnościowych objętych rosyjskim embargiem”. Wśród słuchaczy, oprócz gospodarza Andrzeja Grzyba, działającego m.in. w Komisji Ochrony Środowiska i Jakości Żywności, byli posłowie: dr Czesław Siekierski, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jarosław Kalinowski, członek Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wykłady zakończyła dyskusja studentów z politykami a jej tematem była problematyka przedstawiona w czasie wykładów.

seminarium_062

Stało się już tradycją, że efektem wyjazdu studyjnego poznańskich studentów do PE jest wspólnie wydana publikacja przez posła Andrzej Grzyba oraz pracowników naukowych katedry. Pierwsza ukazała się w 2011 roku. Do tej pory wydanych zostało 5 monografii.

seminarium_009

Studenci i wykładowcy spędzili w Belgii cztery dni. W planie wizyty znalazły się także inne spotkania. Goście z Poznania wzięli też udział m. in. w seminarium w Biurze Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego w Brukseli, rozmawiali z Moniką Kapturską – członkiem Gabinetu Przewodniczącego Europejskiego Komitetu Regionów, seminarium w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE z Radcami z Wydziału ds. Rolnictwa i Rybactwa – Krystianem Kęciekiem (Pierwszym Radcą, Kierownikiem Wydziału) oraz Radosławem Grzegorczykiem (Radcą). Po merytorycznych dyskusjach, uczestnicy wyjazdu znaleźli także czas na zwiedzanie Brukseli oraz Gandawy.

>> GALERIA FOTOGRAFII <<

Zdjęcia: Kamil Pilawka

©2023 Andrzej Grzyb - Poseł do Parlamentu Europejskiego  |  Polityka Prywatności

Top

Log in with your credentials

Forgot your details?